Üçüncü köprü inşaatında ölen Kahraman Baltaoğlu toprağa verildi

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü çevre yoluna bağlayan viyadük inşaatında iskele çökmesi sonrası hayatını kaybeden 3 işçiden biri olan Kahraman Baltaoğlu, memleketi Samsun’da toprağa verildi.

Üçüncü köprü inşaatında ölen Kahraman Baltaoğlu toprağa verildi
07 Nisan 2014 Pazartesi 16:03

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü çevre yoluna bağlayan viyadük inşaatında iskele çökmesi sonrası hayatını kaybeden 3 işçiden biri olan Kahraman Baltaoğlu, memleketi Samsun’da toprağa verildi. Baltaoğlu'nun, ölmeden iki gün önce işe başladığı belirtildi.

Adli Tıp’tan alınan Baltaoğlu’nun cenazesi, doğum yeri olan Çarşamba ilçesine bağlı Çınarlık beldesine getirildi. Öğle namazını müteakip Yeni Cami’de kılınan namazın ardından, 46 yaşındaki 3 çocuk babası Baltaoğlu’nun naaşı belde mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze namazı öncesi, babası gözlerinin önünde ölen Mustafa Baltaoğlu ve abisi Kadir Baltaoğlu, tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Cenazeye; Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da katıldı.

"İHMALİ OLANLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Kazayla ilgili ihmaller olduğunun iddia edildiğini, bu sebeple ihmali olanların cezasız kalmaması için bu işin peşini bırakmayacaklarını hatırlatan ölen işçinin kardeşi Yusuf Baltaoğlu, “Rahmetli, inşaat işçisiydi. Oğlu daha önce köprü inşaatına gitmiş ve çalışmaya başlamıştı. O da hem çalışmak hem de çocuğuna sahip çıkmak için olaydan iki gün önce İstanbul’a çalışmaya gitmişti. Testlerden ve tahliller yaptırmışlar, sonra sonuçlar iyi çıkınca işbaşı yapmış. Bu işte kusuru olanlarla ilgili hukuki yoldan tüm haklarımızı arayacağız. Aile olarak avukat tuttuk ve akşam tüm aile olarak toplanıp, neler yapabiliriz diye karar alacağız. Ben haberleri izlemedim ama dün akşam haberlerde taşeron firmanın müteahhidinin tutuklandığını duyduk.” dedi.
CİHAN

Üçüncü köprü inşaatında ölen Kahraman Baltaoğlu toprağa verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×