Üç şehirde 12 PKK'lı öldürüldü, 11'i de yakalandı

Son iki gün içinde üç şehirde yapılan operasyonlarda 12 PKK'lı öldürüldü, 11'i de sağ olarak yakalandı

Üç şehirde 12 PKK'lı öldürüldü, 11'i de yakalandı
08 Mayıs 2016 Pazar 21:50

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Tunceli, Mardin ve Şırnak'ta örgüte yönelik operasyonlarda çok sayıda örgüt mensubu öldürüldü. Çok sayıda teröriste de yakalandıl. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, Tunceli, Şırnak ve Mardin'de yapılan operasyonlarda 12 PKK'lının öldürüldüğü, Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde ise 11 PKK'lının yakalandığını duyurdu. 

Genelkurmay'ın açıklamasında, dünkü operasyonlarda Tunceli'de 2, Şırnak'ta 2, Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 8 PKK'lının öldürüldüğü, Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde ise 11 PKK'lının yakalandığı belirtildi. Çukur ve barikat operasyonlarının devam ettiği Nusaybin ilçesinde toplam 347 PKK'lının, Şırnak'ta toplam 321 kişinin öldürüldüğü belirtilen açıklamada, dünkü operasyonlar hakkında şunlar kaydedildi:

MARDİN

"Mardin / Nusaybin'de devam eden operasyonda; 8 PKK'linin öldürüldüğü toplamında ise 347 kişinin olduğu  açıklandı. Bir Kaleşnikof piyade tüfeği, bir el telsizi, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 500 kg amonyum nitrat, 150 kg mazot ve 40 mutfak tüpü ele geçirilmiş, 20 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 800'dür.)

ŞIRNAK

Şırnak'da devam eden operasyonda; İki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 321'dir.) Sekiz el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 878'dir.)

HAKKARİ

Hakkari / Çukurca'da devam eden operasyonda; 11 bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

TUNCELİ

Tunceli'de icra edilen operasyonda; İki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, Teröristlerle birlikte, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, altı şarjörü ve 161 fişeği, bir Biksi makineli tüfek ve 43 fişeği, bir tabanca, bir şarjörü ve sekiz fişeği, iki el bombası ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir." 

MARDİN NUSAYBİN'DE ÜÇ ŞEHİT

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonlarda ise bugün üç güvenlik görevlisi şehit düştü. 

GENELKURMAY'DAN TAZİYE MESAJI 

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında, teröristlerce önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan üç güvenlik görevlisinin ailelerine başsağlığı diledi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, Nusaybin'de, bugün bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, beş kahraman güvenlik görevlisinin yaralandığı kaydedildi.

Derhal hastaneye sevk edilen yaralılardan ikisinin saat 14.30'da, birinin ise 18.15'te şehit düştüğü belirtilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadesi kullanıldı.


Etiketler; #pkk #genelkurmay

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×