UAÜ’de ALES puansız iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı’nı hayata geçiriyor.

UAÜ’de ALES puansız iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
23 Ocak 2014 Perşembe 17:23

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı’nı hayata geçiriyor. Tezsiz ve Türkçe olacak yüksek lisans programı için ALES puanı istenmiyor.

UAÜ’de İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı’nın alınabileceğini söyleyen UAÜ Rektörü Prof. Cihat Göktepe, bu alınacak lisans programıyla işletmelerdeki mevcut iş güvenlik ve sağlık şartlarının daha da iyileştirilmesinin amaçlandığını kaydetti. İşyerlerinde oluşacak risklere karşı tedbirlerin geliştirilmesinde de bu programın lazım olacağını hatırlatan Göktepe, “Daha sağlıklı çalışma ortamlar oluşturulması için bilimsel yöntemlerle araştırmalar ve çalışmaların yapılması amaçlanmaktadır. Ayrıca mevzuatın gerektirdiği tedbirlerin alınması ve düzenlemelerin yapılması için önemli unsurlardan birisi de bu alanda yetki sahibi uzmanların yetiştirilmesidir.” dedi.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

    İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı’nı bitiren fen - edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümü mezunları, mühendislik fakültesi mezunları, mimarlık fakültesi mezunları, teknik eğitim fakültesi mezunları ile meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programı mezunları doğrudan B sınıfı uzmanlığı sınavına katılım hakkı elde edecek.

    Başvuru ve kayıt işlemleri 17 Şubat 2014’e kadar devam edecek. Ders başı ise 22 Şubat 2014 Cumartesi günü. Dersler, Uluslararası Antalya Üniversitesi Döşemealtı Yerleşkesi'nde yapılacak. Daha geniş bilgiye üniversitenin www.antalya.edu.tr adresinden ulaşılabilir. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×