TZOB, Konya toplantısı ertelendi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB), Soma’daki maden kazası faciası nedeniyle yarın Konya’da yapacağı “Doğal Afetleri Değerlendirme” toplantısını ileri bir tarihe ertelendi. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, konuyla ilgili...

TZOB, Konya toplantısı ertelendi
15 Mayıs 2014 Perşembe 14:23

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB), Soma’daki maden kazası faciası nedeniyle yarın Konya’da yapacağı “Doğal Afetleri Değerlendirme” toplantısını ileri bir tarihe ertelendi.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ülke çapında yaşanan kuraklık, don ve dolu olayından zarar gören çiftçilerle bir arada olmak amacıyla Ordu, Malatya ve Konya’da “Doğal Afetleri Değerlendirme” toplantıları planladıklarını, toplantıların ilkini Ordu’da 12 Mayıs’ta, ikincisini dün Malatya’da gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Üçlü toplantı zincirinin son ayağını yarın Konya’da 22 ilden ziraat odası başkanları, bakanlık, kurum, kuruluşlardan temsilcilerinin katılımıyla yapılmasının planlandığını bildiren Bayraktar, şunları kaydetti:“Fakat 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da yaşadığımız facia boyutlarındaki maden kazası nedeniyle Konya toplantımızı ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Bu vesileyle yeniden Soma'daki maden kazası faciasında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kurtarılmayı bekleyen işçi kardeşlerimizin de Cenab-ı Allah yardımcısı olsun. Cenab-ı Allah böyle faciaları bir daha yaşatmasın.”

Konya toplantısına, Konya’nın yanı sıra, Karaman, Çankırı, Ankara, Eskişehir, Çorum, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Antalya, Mersin, İzmir, Aydın, Sivas, Kayseri, Afyonkarahisar, Isparta, Muğla, Aksaray ve Uşak’tan Ziraat Odası başkanları katılacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×