Tutuklanan polisler DHKP-C'lilerin bulunduğu cezaevine gönderildi

Sahur vakti düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 8 polis Metris Cezaevi'ne gönderildi. Polislerin, DHKP-C tutuklularının bulunduğu koğuşa yerleştirildiği öğrenildi.Memur cezaevi olarak bilinen Paşakapısı...

Tutuklanan polisler DHKP-C'lilerin bulunduğu cezaevine gönderildi
26 Temmuz 2014 Cumartesi 03:38

Sahur vakti düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 8 polis Metris Cezaevi'ne gönderildi. Polislerin, DHKP-C tutuklularının bulunduğu koğuşa yerleştirildiği öğrenildi.

Memur cezaevi olarak bilinen Paşakapısı Cezaevi'ne götürülen polislerin daha sonra gelen talimatla Metris Cezaevi'ne götürüldüğü belirtildi. Polisler burada terör suçlarından DHKP-C'lilerin tutuklu bulunduğu koğuşa yerleştirildi. Twiteer fenomeni Fuat Avni “Tutuklama kararı verilen sekiz kişinin Paşakapı Cazaevi'ne götürülmesine karar verildi. Ancak Ala'nın yeni talimatı devreye girdi. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı Fatih Belviranlı, tutukluların Metris Cezaevi'ne tek kişilik hücrelere konulmalarını istedi. Yetkililer 'Müdürüm suçları terör değil mevzuata aykırı bir durumdur bu' demesine rağmen Belviranlı, 'Siz dediğimi yapın' diyor. Sekiz tutuklu Metris '1-T' tipi' Kapalı Cezaevi'ne mücadele ettikleri teröristlerin yattığı yere götürüldü. Ala'nın keyfi yerine gelmiştir.” paylaşımlarında bulundu.

Terör suçluları ile aynı koğuşa yerleştirilen isimler arasında 1 No'lu Sulh Hakimi Bekir Altun’un tutukladığı polis amirleri; Mesut Yılmaz, Mehmet Dilaver, Ramazan Olgun Altınışık, Fatih Kırçı, İsmail Torlak, Şeref Bolat, Selahattin Engin ve Ercan Palaz yer alıyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×