TÜTEV’den, teknik personel için mesleki kurs

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı ( TÜTEV ) Kayseri Şubesi, harita çizim programı olan Netcad hakkında mühendislere yönelik eğitim kursu düzenleyecek.

TÜTEV’den, teknik personel için mesleki kurs
25 Ocak 2014 Cumartesi 11:48

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı ( TÜTEV ) Kayseri Şubesi, harita çizim programı olan Netcad hakkında mühendislere yönelik eğitim kursu düzenleyecek. Hedef, kamu kurumlarındaki teknik personelin kendi kurumlarında vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmalarını sağlamak.

TÜTEV Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na (ORAN) sunulan “Netcad Eğitimi ile Mühendislik Çözümleri Artıyor Projesi” kabul edildi. Destek almaya hak kazanan projenin sözleşmesi, TÜTEV Kayseri Şubesi Başkanı Zekeriya Batur ile ORAN Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı arasında imzalandı. Proje kapsamında TÜTEV Kayseri Şubesi’nin koordinasyonunda teknik elemanların kapasitelerinin geliştirilmesi, mühendislik çözümleri sunan Netcad GIS (Coğrafi bilgi sistemleri, Netcad uzaktan algılama konulardan mühendislere kurs verilecek. Eğitimler 2 farklı guruba 15 gün ve 120 saat üzerinden verilecek. Kurstan, Karayolları, Devlet Su İşleri, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ile İl Afet Müdürlüğü çalışanı 40 kişilik mühendis ve tekniker faydalanacak. Bu kapsamda TÜTEV hizmet binasında verilecek eğitimler, 3 Şubat 2014’te başlayıp 21 Şubat 2014 tarihinde sona erecek.

TÜTEV Kayseri Şubesi Başkanı Zekeriya Batur, yapılacak eğitimle kamu kurumlarındaki teknik personelin coğrafi bilgi sistemlerini kullanma kapasitelerinin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi. Batur, “Böylece teknik personeller, kendi kurumlarında vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabileceklerdir.” dedi.

NETCAD NEDİR?

Bir harita çizim programı olan Netcad, halihazır harita üretimi, imar planı çizimi, parselasyon haritaları yapımı ve imar uygulamalarının her türlü çizimi ile raporlarının hazırlanması, arazi toplulaştırma, kamulaştırma haritalarının üretimi, yağmurlama projeleri ve coğrafi bilgi sistemleri çalışmalarının hazırlandığı bir programıdır.
CİHAN

TÜTEV’den, teknik personel için mesleki kurs


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×