TÜSİAD: Kutuplaşmayı ortadan kaldırmak için tüm siyasi taraflar katkı vermeli

TÜSİAD, 30 Mart yerel seçimlerinin güvenli bir şekilde tamamlanmasından memnuniyet duyduğunu belirten bir açıklama yaptı.

TÜSİAD: Kutuplaşmayı ortadan kaldırmak için tüm siyasi taraflar katkı vermeli
31 Mart 2014 Pazartesi 18:58

TÜSİAD, 30 Mart yerel seçimlerinin güvenli bir şekilde tamamlanmasından memnuniyet duyduğunu belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Son dönemlerde kaygı verici düzeye yükselmiş bulunan, kutuplaşmayı ortadan kaldıracak bir siyasi tutumun ve söylemin oluşmasına siyasetin tüm taraflarının katkı vermesini umut ediyoruz." denildi.

TÜSİAD dün gerçekleşen yerel seçimlerin ardından bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “2014 Yerel Seçimlerinin yüksek bir katılımla ve güvenli bir şekilde tamamlanmasından memnuniyet duymaktayız. Tüm siyasi partileri ve adayları, demokrasinin bu en temel gereğinin yerine getirilmesine yaptıkları katkılardan dolayı kutluyor ve seçilen tüm yerel yöneticilere başarılar diliyoruz.

Yerel seçimler geride kalırken, son dönemlerde kaygı verici düzeye yükselmiş bulunan, kutuplaşmayı ortadan kaldıracak bir siyasi tutumun ve söylemin oluşmasına siyasetin tüm taraflarının katkı vermesini umut ediyoruz. Hızla ve partiler üstü bir anlayışla demokrasimizi, ekonomimizi ve sosyal yapımızı güçlendirecek reformlara yönelmeli, çözüm süreci ve Avrupa Birliği uyumuna hız kazandırmalıyız.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×