Türkiye'nin tyükseliştığı olayda 6 tutuklama

E.A.'ya tecavüz ettikleri suçlamasıyla yargılanan ve tutuksuz yargılandıkları için uzun süre tyükselişılan 8 uzman çavuşla ilgili karar verildi

Türkiye'nin tyükseliştığı olayda 6 tutuklama
29 Mart 2015 Pazar 13:59

Bingöl'de, 16 yaşındaki E.A.'ya 2 sene boyunca tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 deneyimli çavuş ile ilgili davada karar çıktı.

6'SINA 1 İLE 7 YIL ARASI HAPİS CEZASI

Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde 27 Mart'ta görülen karar duruşmasında mahkeme 'Mağdurun çocuk olması', 'Suçu cinsel erek ile işlemek', 'Değişik yıllarda bir insana karşı tıpkı suçun ansızın çok defa işlendiği', 'Çocuğun pratik cinsel istismarı', 'Reşit olmayan ile rıza ile cinsel ilişki' suçlarından sanık deneyimli çavuşlar M.K. ve H.Y.'ye 1 sene 3 ay, S.K.'ye 1 sene 10 ay 15 gün, M.T.'ye 2 sene 6 ay,  İ.Y.'ye 6 sene 8 ay, Y.A.'ya 8 sene 9 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ancak bu ceza 'iyi hal' itibarıyla 7 sene 3 ay 15 güne indirildi. Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar K.U. ile O.G. konusu için ise beraat kararı verdi.

TSK İLE İLİŞİKLERİ KESİLMİŞTİ

Bingöl'de, 16 yaşındaki E.A.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan 8 deneyimli çavuşun vakayı kamuoyuna yansıyınca Jandarma Genel Komutanlığı, 8 deneyimli çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiğinin kesildiğini açıklamıştı.

TUTUKSUZ YARGILANMALARI ÇOK TARTIŞILMIŞTI

Sanıkların tutuksuz yargılanması uzun zaman tyükselişma konusu olmuş, davaya Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı ve bir aşırı Baro müdahil olmuştu. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×