Türkiye’nin ilk dikdörtgen Ramazan pidesi 60 kuruş

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'nın ilk dikdörtgen pidesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 250 gram ve 60 kuruş olarak Başkentlilerin iftar sofralarında yerini alacak. Pidenin iftar saati öncesi büfelere zamanında ulaştırılması...

Türkiye’nin ilk dikdörtgen Ramazan pidesi 60 kuruş
19 Haziran 2014 Perşembe 13:58

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'nın ilk dikdörtgen pidesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 250 gram ve 60 kuruş olarak Başkentlilerin iftar sofralarında yerini alacak.

Pidenin iftar saati öncesi büfelere zamanında ulaştırılması için de her türlü önlemin alındığını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, “Geçtiğimiz yıl Başkentlilerden yoğun talep gören pidemizin üretim kapasitesini bu yıl maksimum seviyede tutuyoruz. İlk gün gelecek talep doğrultusunda üretimi gerçekleştireceğiz.” dedi.

ÖZEL FIRINLARDA PİDE FİYATI 1,5 LİRA

Özel fırınlarda Ramazan pidesinin 300 gram ve 1,5 lira olarak satışa sunulacağını kaydeden İlkbahar, “Türkiye’nin el değmeden üretilen ilk pidesi olan ve 250 gram, 60 kuruş olarak satışa sunulacak halk pidemize ilk dokunan kişi tüketici olacak.” diye konuştu.

İlkbahar, oruç ayı Ramazan’ın ilk günü olan 28 Haziran Cumartesi günü sofralarda yerini alacak olan halk pideyi tüm Başkentlilerin tüketebilmesi için fiyatının ve gramajının geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da aynı olacağını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×