Türkiye'nin en iyi ritm grubu Balıkesir Valisi Turhan'a konser verdi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sahnesi (CSO) Vurmalı Çalgılar Festivali'nde en iyi grup seçilen Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı ziyaret etti. Vilayet binasındaki salonda küçük bir...

Türkiye'nin en iyi ritm grubu Balıkesir Valisi Turhan'a konser verdi
13 Haziran 2014 Cuma 14:48

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sahnesi (CSO) Vurmalı Çalgılar Festivali'nde en iyi grup seçilen Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı ziyaret etti. Vilayet binasındaki salonda küçük bir konser veren "Hayatın Ritmini Yakala" isimli grup, beğeni topladı. Balıkesir'in Kepsut ilçesinde bulunan okulun öğrencilerinin kurduğu gruba, başarılarından dolayı Turhan tarafından çeşitli hediyeler verildi. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş ve Müzik öğretmeni Nuri Dağdelen de hazır bulundu.

Öğrencileri başarıları dolayısıyla tebrik eden Vali Turhan, Balıkesir'de çok güzel çalışmaları olduğunu söyledi. Yeteneklerin keşfedilmesinde emeği geçen öğretmeni de kutlayarak, "Öğrencilerimizin bu başarılarının devamlı hale getirilmesi bizler için önemlidir. Sosyal alandaki başarınızı, derslerinizde de göstermenizi istiyorum. Hepinizin hedefi, Güzel Sanatlar lisesi olmalıdır. Uluslararası düzeyde ilimizi başarıyla temsil eden müzik topluluğu öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." dedi.

Müzik öğretmeni Dağdelen ise geçen sene enstrüman eksikleri sebebiyle bardaklarla katıldıkları aynı festivalde üstün başarı gösterip bir ilki gerçekleştirdiklerini vurguladı. Bu yıl da ritm grubuyla başarı elde ettiklerini söyledi. Festivalde sahne alan okullar arasında bulunmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Yaklaşık üç aylık bir hazırlığın sonunda tamamladığımız çalışmayla 21 Mayıs'ta CSO'da sahne aldık. Bulgaristan Sofya Müzik Okulu ve toplamda 12 okulun katıldığı festivalde okulumuzu ve ilimizi Can Demir, Zeynep Aydoğan, Mahsun Bilgiç, Çilem Koçak, Sezer Avcu, Merve Bozbek, Ramazan Bozbek, Zehra Gümüş ve Şerafettin Çelik isimli öğrencilerimiz, en iyi şekilde temsil ettiler." şeklinde konuştu.

İlçenin köylerinden okumak için 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu'na gelen yetenekli öğrenciler de yaşadıkları zorluklara rağmen uluslararası bir festivalde en iyi grup seçilerek büyük bir başarıya imza atmanın keyfini yaşadıklarını dile getirdi. Ziyaretin sonunda Vali Turhan, öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi. Ritm grubu, daha sonra küçük bir konser verdi. CİHAN

Türkiye'nin en iyi ritm grubu Balıkesir Valisi Turhan'a konser verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×