Türkiye’den EGMO'ya katılacak dört öğrenciden üçü Servergazi’den

Türkiye’den "European Girls' Mathematical Olympiad–Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı (EGMO)"na TÜBİTAK, Türkiye Milli A Takımı’ndan katılacak dört öğrenciden üçünü Denizli Özel Servergazi Eğitim Kurumları'ndan seçti.

Türkiye’den EGMO'ya katılacak dört öğrenciden üçü Servergazi’den
27 Şubat 2014 Perşembe 13:28

Türkiye’den "European Girls' Mathematical Olympiad–Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı (EGMO)"na TÜBİTAK, Türkiye Milli A Takımı’ndan katılacak dört öğrenciden üçünü Denizli Özel Servergazi Eğitim Kurumları'ndan seçti. EGMO’ya Türkiye B Takımı’nda katılacak dört öğrenciden birinin de yine Servergazi Fen Lisesi'nden olduğu açıklandı.

Özel Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Recep Ali Yalçın, Özel Servergazi Fen Lisesi Müdürü Bünyamin Gümüş ve okulun matematik olimpiyat takımını çalıştıran Kurbani Kaya ile birlikte, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya EGMO’da Türkiye’yi temsil edecek A Takımı Servergazi Ortaokulu öğrencisi Başak Önder ile lise öğrencileri Feyza Duman ve Elif Aydın, B Takımı’ndan lise öğrencisi Büşra Mirzamlı da katıldı. Burada konuşan Genel Müdür Yalçın, "2012’de Londra’da başlayan EGMO, geçen yıl Lüksemburg’da yapılmıştı. Bu yıl Türkiye evsahibi ve Antalya ilimizde yapılacak. EGMO’ya, aralarında ABD, Japonya, Fransa, İtalya ve İspanya'nın da bulunduğu 33’ten fazla ülke katılıyor.” dedi. Antalya’da 10-16 Nisan 2014 arasında yapılacak Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'na katılacak Türkiye Milli Takımı’nın sekiz öğrencisinden dördünün Servergazi Eğitim Kurumları’ndan alınmasının kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu belirten Yalçın, “Diğer ülkeler dörder öğrenciyle katılırken Türkiye, evsahibi olduğu için A ve B olarak iki takımla yarışacak. Türkiye’nin en seçkin kız öğrencileri arasından A takımındaki dört öğrenciden üçünün, B takımındaki dört öğrenciden birinin Servergazi Kurumları’ndan, dolayısıyla Denizli’den katılması hakikatten muhteşem bir hadisedir. Bu takım, TÜBİTAK tarafından açıklandı.” diye konuştu. CİHAN

Türkiye’den EGMO'ya katılacak dört öğrenciden üçü Servergazi’den


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×