Türkiye-Suriye sınırında Rus uyruklu 2 kişi yakalandı

Suriye istikametinden Türkiye'ye ellerinde çantalarla geçiş yapan Rus uyruklu 2 kişi askerlerin ‘dur’ ihtarı sonucu yakalandı.

Türkiye-Suriye sınırında Rus uyruklu 2 kişi yakalandı
21 Ocak 2014 Salı 18:38

Suriye istikametinden Türkiye'ye ellerinde çantalarla geçiş yapan Rus uyruklu 2 kişi askerlerin ‘dur’ ihtarı sonucu yakalandı. Şahısların üzerinde bir adet 'Glock' marka silah, 7 adet değişik cinste cep telefonu, üç adet mikro hafıza kartı ve bir adet taşınabilir bellek bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün (20 Ocak) saat 23.20 sıralarında Hatay Narlıca 2. Hudut Alay Komutanlığı Hacıpaşa Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde yaşanan olayla ilgili şu bilgiler paylaşıldı: “Görevli mobil yol kontrol unsuru tarafından, birinci derece askeri yasak bölgede, Suriye istikametinden Türkiye'ye, ellerinde çantalarla iki şahsın geçiş yaptığı tespit edilmiş, şahıslar, yapılan ‘Dur’ ikazına uyarak teslim olmuşlardır. Yakalanan şahısların, Rus uyruklu ve erkek oldukları tespit edilmiş ve üzerlerinde bir adet 'Glock' marka silah, yedi adet değişik cinste cep telefonu, üç adet mikro hafıza kartı ve bir adet taşınabilir bellek bulunmuştur. Yakalanan şahıslar, Altınözü Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alınmıştır. Bölgede gözetleme ve devriye faaliyetlerine devam edilmektedir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×