'Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini haykıracağız'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: "(Yenikapı'da yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi) Sayın Bahçeli bu mitinge katılacağını açıkladı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. CHP'yi temsil etmesi için bir heyet göndereceğini açıklayan Sayın Kılıçdaroğlu'na da teşekkür ediyorum ancak inanıyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu da kararını bir kere daha gözden geçirecek ve o gün milletimizle buluşacaktır"

'Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini haykıracağız'
05 Ağustos 2016 Cuma 01:54

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul Yenikapı'da 7 Ağustos'ta yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacağını açıkladığını belirterek, "Kendisine çok teşekkür ediyoruz. CHP'yi temsil etmesi için bir heyet göndereceğini açıklayan Sayın Kılıçdaroğlu'na da teşekkür ediyorum ancak inanıyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu da kararını bir kere daha gözden geçirecek ve o gün milletimizle buluşacaktır." dedi.

Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara seslenen Özlü, bu nöbeti ara vermeden sürdürdükleri için onlara teşekkür etti.
Bu ülkenin sahibinin millet olduğunu kaydeden Özlü, "Bu millet sırtını dış güçlere, şer odaklarına değil, önce Allah'a, sonra da birbirine dayamıştır. Bu millet, omuz omuza verdiği müddetçe değil FETÖ, yedi düvel bir araya gelse Allah'ın izniyle bu milletin sırtı yere gelmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Özlü, milletin yeniden bir istiklal mücadelesi verdiğini vurguladı.

Geçmişin büyük kahramanlarının yaşamaya devam ettiğini 15 Temmuz gecesinde gördüklerini dile getiren Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün gemileri karadan yürüten Fatih'in torunları, bugün göğüsleriyle tanklara siper oluyor. FETÖ mensuplarının açıklamalarını gördünüz. Neymiş efendim? Bu millet, askeri görürse sokağa çıkamazmış. Bu millet, yere yatıp siper almayı bilmezmiş. Be hey ahmak adam, sen bu milleti kendin gibi korkak, pısırık mı zannediyorsun. Siz yıllarca tedbir ve takiyye yaptınız, sinsice gizlendiniz ama bu millet sizin gibi yüreksiz değil. Bu millet, mert bir millet. Bu millet, 15 Temmuz gecesinde tedbir yapmadı, göğsünü gere gere sokaklara indi, meydanlara koştu. 'G3 tüfeği görse yere yatmayı bilmez' dediğiniz bu millet, zaten yere yatmaya gerek duymadı çünkü bu millet, tüfekler bir yana tankların bile karşısına geçti, dimdik ayakta durdu."

"Şerefli askerlerimizle bu alçakları asla karıştırmayalım"

Bakan Özlü, 15 Temmuz gecesinde milletin sarp kayalar gibi dimdik ayakta durduğunu ve büyük bir zafer kazandığını ifade etti.

Bu kavganın bitmediğini, tam aksine mücadelelerinin şimdi başladığını anlatan Özlü, FETÖ'nün tıpkı terör örgütü PKK gibi bir maşa olduğunu belirtti.

Esas amacın, Türkiye'nin yükselişine "dur" demek, Anadolu'nun yeniden bir güç merkezine dönüşmesini engellemek olduğuna işaret eden Özlü, şunları kaydetti:

"FETÖ'nün darbe girişimine izin vermediysek, bundan sonra Türkiye'nin önünün kesilmesine de izin vermeyeceğiz. Hep birlikte güçlü ve lider bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Güçlü bir Türkiye'ye sadece bu millet özlem duymuyor, mazlum milletler de güçlü bir Türkiye'nin hasretiyle yaşıyor. 15 Temmuz'u bu ülke için bir milada dönüştürmeliyiz. 15 Temmuz'dan önce yaptığımız yanlışları, eksikleri, hataları hep birlikte muhasebe etmeliyiz. Bundan sonra doğrularımızı daha da artırmalı, ülkemiz ve milletimiz için daha fazla gayret sarf etmeliyiz. Nefislerimizin hesabına değil, bu kahraman milletin hesabına göre hareket etmeliyiz. Özellikle ordumuza sahip çıkmalıyız. Ordumuzun içindeki şerefli nice askerimizle bu alçakları asla ve asla karıştırmayalım."

"Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini haykıracağız"

Özlü, demokrasi nöbetlerine aynı coşku, aşk ve heyecanla 7 Ağustos'a kadar devam edileceğini dile getirdi.

İktidar ve muhalefetin o gün Yenikapı'da el ele vererek muhteşem bir mitingle bu nöbetleri taçlandıracağını söyleyen Özlü, "Sayın Bahçeli bu mitinge katılacağını açıkladı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. CHP'yi temsil etmesi için bir heyet göndereceğini açıklayan Sayın Kılıçdaroğlu'na da teşekkür ediyorum ancak inanıyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu da kararını bir kere daha gözden geçirecek ve o gün milletimizle buluşacaktır. Böylece tüm dünyaya çok net ve gür bir şekilde Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini haykıracağımıza inanıyorum." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×