Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışmaları Bitlis’te yapılacak

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından organize edilen “Grup Yarışmaları” Bitlis’te yapılacak.

Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışmaları Bitlis’te yapılacak
23 Nisan 2014 Çarşamba 16:28

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından organize edilen “Grup Yarışmaları” Bitlis’te yapılacak.

Ülke genelinden yaklaşık 18 ekibin katılacağını belirten Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bitlis İl Temsilcisi Suat Uludil, yarışmaların Bitlis’te yapılmasından duydukları mutluluğu dile getirerek, yarışmaların iki gün süreceğini söyledi.

Yaklaşık 500 folklorcunun yarışmalara katılacağını belirten Uludil, şöyle konuştu: “Yılda bir kez yapılan gurup yarışmalarına Bitlis’in ev sahipliği vermesi bizi son derece gururlandırıyor. Geçen yıl da Tatvan’da yapıldı. Yarışmalara İstanbul, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Hakkari, Van ve Bitlis illerinden yaklaşık 18 ekip olmak üzere 450 folklorcu katılacak. Hakemler, kulüp yöneticileri, antrenörler ve folklorcu aileleriyle birlikte toplam sayının bine ulaşacak. Bu da Bitlis’e hem renk katacak hem de Bitlis tanıtımına büyük katkılar sunacaktır. Ülkenin dört bir yanından gelecek olan tüm kardeşlerimizi Bitlis’te en güzel şekilde ağırlayacağımızdan eminim. Yarışmaların kardeşlik havası içinde geçeceğini ve kültür alışverişlere de katkı sunacağını düşünüyorum.”

Yarışmaların 26 Nisan 2014 tarihinde saat 10:00’da Bitlis merkez spor salonunda başlayacağını ifade eden Uludil “Halka açık olarak yapılan bu yarışmalara tüm halkımız davetlidir. Yarışmalara katılan tüm ekiplere de başarılar diliyorum” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×