Türkiye'den Hindistan'a FETÖ ricası

Türkiye, Hindistan'dan FETÖ bağlantılı okulların kapatılmasını talep etti

Türkiye'den Hindistan'a FETÖ ricası
09 Ağustos 2016 Salı 13:41

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine FETÖ'ye yönelik soruşturmalar hem yurt içinde hem yurt dışında hız kazandı. Türkiye, FETÖ okullarının bulunduğu bütün ülkelerden, okulları kapatması talebinde bulunmaya başladı. Okulları kapatması istenen ülkelerden biri de Hindistan oldu. 

Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen, Hindistan basınına yaptığı açıklamada Türkiye'nin Hindistan hükümetinden ve Mumbai kentinin başkenti olduğu Maharashtra eyaletinden, buralardaki Gülen okullarının kapatılmasını istediğini açıkladı.

Press Trust of India haber ajansı, Türkiye'nin bu talebinin incelendiğini belirtti. Ergen, Hindistan'da Fethullah Gülen cemaatinin açtığı okulların çoğunun Mumbai kentinde bulunduğunu, Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar'ın da Hindistanlı yetkilileri durumdan haberdar ettiğini belirtti.

India Today gazetesi deTürkiye'nin Hindistan İçişleri Bakanlığı'na bir mektup göndererek, Gülen cemaatine ait okulların adlarını bildirdiğini ve bu okulların hem Türkiye hem de bulundukları ülkeler için tehdit oluşturduklarını belirttiğini yazdı.

Gülen Cemaati'nin 170 ülkede yaklaşık 3 bin eğitim kurumu olduğu tahmin ediliyor.


Etiketler; #hindistan #FETÖ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×