Türkiye birincisi Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti

Liselerarası 6. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda ‘Edebiyatta Siyah’ konulu çalışmasıyla Türkiye birinciliği elde eden Diytarbakır'lı Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ali Cafri, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata’yı...

Türkiye birincisi Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti
06 Mayıs 2014 Salı 17:53

Liselerarası 6. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda ‘Edebiyatta Siyah’ konulu çalışmasıyla Türkiye birinciliği elde eden Diytarbakır'lı Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ali Cafri, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata’yı ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Fatih Üniversitesi tarafından organize edilen Liselerarası 6. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO) finali 3 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Fatih Üniversitesi’nde yapıldı. Lise öğrencilerinin sosyal alanlara yönelik ilgi ve becerilerini ortaya çıkarmayı hedefleyen ve 'proje, metin analizi ve forum' kategorilerinden oluşan olimpiyata Türkiye genelinde bin 500 öğrenci katıldı. Yapılan elemeler sonucunda 200 öğrencinin çalışmaları yarı finale çıktı. 200 finalist arasında bulunan Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ali Cafri ‘Edebiyat, Dil, Din ve Ahlak’ alanında Türkiye birincisi seçildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk’in de bulunduğu ziyarette konuşan Okul Müdürü Cihan Geneş, öğrencilerinin Türkiye geneli birçok yarışmalara katıldığını söyledi. Bu yarışmaların birçoğunda başarılı sonuçlar aldıklarını anlatan Geneş, ”Bunlardan en önemlilerinden biri de öğrencimiz Ali Cafri ve öğretmenimiz Kübra Aktaş’ın İstanbul Fatih Üniversitesi’nden almış olduğu başarıydı. Tabiki bu başarıda siz değerli büyüklerimizin de desteğini esirgeyemezdik. Bu vesileyle de bugün sizleri ziyaret etmek istedik. Bundan sonraki çalışmalarımızda da İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizleri destekleyeceğinizi biliyoruz ve bu anlamda sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürüm Adnan Hurata ise Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi’nin başarılı bir şekilde dönmesi kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Hurata, ”Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışan, üreten, sosyal becerilerini sergileyen bütün öğrencilerimize sonsuz şekilde desteklerimizi sunuyoruz. Zaten onlar da bu desteklerimizi boşa çıkarmıyorlar ve hizmetlerimizi aldıkları ödüllerle taçlandırıyorlar. Bizim gençlerimize her zaman için ihtiyacımız olacaktır. Bu vesile ile başarınızdan ötürü emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. CİHAN

Türkiye birincisi Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×