Turkcell Kros Ligi 2. Kademe Yarışları Batman’da yapıldı

8 kademe şeklinde düzenlenen Turkcell Kros Ligi’nin 2. Kademe yarışları Batman'da gerçekleştirildi.

Turkcell Kros Ligi 2. Kademe Yarışları Batman’da yapıldı
28 Ocak 2014 Salı 14:53

8 kademe şeklinde düzenlenen Turkcell Kros Ligi’nin 2. Kademe yarışları Batman'da gerçekleştirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın yanı sıra Asbaşkan Yasin Taş, Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aydın Ekinci ile Şube Müdürü Halil Çöl de 2. kademe yarışlarını yerinde takip ettiler.

Yarışlar sonucunda Büyük Erkekler kategorisinde ilk iki sırada İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un atletleri yer aldı. Bekir Karayel 31:52’lik derecesiyle altın madalyanın sahibi olurken Vedat Günen 32:02 ile gümüş madalyayı boynuna geçirdi. Ego Spor’dan Sedat Gönen de 32:05 ile kürsünün üçüncü sırasında yer aldı. 6 Km’lik parkurda koşulan Büyük Kadınlar kategorisinde ise Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Sevilay Eytemiş 21:50’lik derecesiyle varış çizgisine ulaşan ilk isim oldu.

Üsküdar Belediyespor Kulübü atletlerinden Burcu Büyükbezgin 22:00 ile ikinci, Özlem Kaya da 22:13 ile üçüncü olarak yarışı tamamladılar. Atletlerin takımlarına puan kazandırabilmek ve kürsüde yer alabilmek için ter döktüğü müsabakalarda Genç Erkeklerde Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nden Ramazan Karagöz 19:05’lik derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı.

Fenerbahçeli sporcu Saffet Elkatmış 19:14 ile gümüş madalya elde ederken Ego Spor Kulübü’nden Göksel Demir de 19:16’lık derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu. Sporcuların zorlu hava şartları altında mücadele ettiği 2. Kademe yarışlarında Genç Kadınlarda Şölen Spor’dan Ayşe Argun 14:51 ile birinci, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Tuğbay Erdal 14:57 ile ikinci, Fenerbahçeli atlet Gülşen Karataş ise 15:07’lik derecesiyle üçüncü oldu.

Turkcell Kros Ligi’nin 2. Kademe Yarışları sonrasında düzenlenen törende mücadele ettikleri kategorilerde dereceye giren sporculara ödüllerini, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İl Müdürü Aydın Ekinci ve Şube Müdürü Halil Çöl verdi.

ÇİNTİMAR: BATMAN MÜKEMMEL BİR EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar Turkcell 2. Kademe Kros Ligi'nin mükemmel bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. Cuma günü ile gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Çintimar, parkurun hazırlanmasından, toplantı salonlarına, belediye’nin organize ettiği dayanışma yemeğine, sponsorların vermiş olduğu hediyelere kadar her şey düşünülmüş. Parkur’un yapıldığı alana adeta küçük bir kent kurulmuştu. Müsabakanın güzel geçmesinde emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×