Türk kardiyolog, ABD’de bilimsel komite de görev yapacak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Eğitim Komitesi üyesi Prof.

Türk kardiyolog, ABD’de bilimsel komite de görev yapacak
11 Ocak 2014 Cumartesi 16:38

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Eğitim Komitesi üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, Amerikan Kardiyoloji Koleji’ne bağlı komitelerden biri olan Aritmi (Çarpıntı) Komitesi’ne üye olarak davet edildi.

On binlerce üyesi olan Amerikan Kardiyoloji Koleji, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli kardiyoloji derneklerinden biri. Derneğin komitelerinde nadiren Amerika Birleşik Devletleri dışından da seçkin bilim adamları görev alıyor. Prof. Dr. Bülent Görenek bu yeni göreviyle; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni, ülkemizi ve Avrupa kardiyolojisini Amerika Birleşik Devletleri’nde temsil etme başarısını elde etti. Söz konusu komitenin çağımızın en yaygın ve ölümcül hastalığı olan çarpıntı ve aritmiler konusunda, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde eğitim faaliyetleri ve bilimsel araştırmalar yürüterek bilime ve insanlığa faydalı olmayı amaçladığı belirtildi.

Öte yandan Prof. Dr. Bülent Görenek, derneğin mart ayında Washington’da yapılacak olan kongresine de konuşmacı olarak davet edildi. Prof. Dr. Görenek, bu kongrede çağımızın en önemli çarpıntı türlerinden olan “Atrium Fibrilasyonu” konusunda bir konuşma yapacağı kaydedildi. Kongreye çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nden otuz bini aşkın bilim adamının katılmasın beklendiği ifade edildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×