Türk genci İsveç'te kahraman ilan edildi!

İsveç'te yaşayan Murat Erdal adlı 20 yaşındaki Türk genci, İsveçli bir genç kızı intihar etmekten kurtararak günün kahramanı ilan edildi.

Türk genci İsveç'te kahraman ilan edildi!
10 Mart 2015 Salı 21:20

Polis, resmi internet sayfasından Erdal'ın hayatını kurtardığı kızın hastanede tedavi altına aldığını ve Türk gencine minnettar olunduğunu duyururken, birçok İsveç gazetesi, haberi okurlarına manşetten aktardı.

Türk genci Murat Erdal, AA muhabirine yaptığı izahatda,Stockholm'ün Flemingsberg bölgesindeki tren istasyonunda, elinde kan izi bulunan 17 yaşında bir kızın hareketlerinden şüphelendiğini, yanına yaklaştığı kızın psikolojisinin çok çok arızalı olduğunu hissettiğini söyledi.

Kızı kollarından yakalayarak sakinleştirmeye çalıştığını izah eden Erdal, bir zaman konuştuktan sonra kızın rahatladığını ve intihardan vazgeçtiğini, bu sırada bir arkadaşının polisi çağırdığını söyledi. Murat Erdal, hadise yerine gelen polis memurlarının kızı yanlarına alarak hastaneye götürdüğünü anlatım etti.

Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Celep köyünden İsveç'e yerleşen gurbetçi bir ailenin çocuğu bulunan Murat Erdal, Gençlik Dairesi'nde ünite şefi şekilde çalıştığını belirterek, hayatını kurtardığı genç kızın parçalanmış bir ailede büyüdüğünün ve çok şefkat görmediği için bunalıma girdiğinin anlaşıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×