Türk eşinin dininden etkilenen Moldovalı İrina Müslüman oldu

Eşinin dininden etkilenen Moldovalı İrina Eryörü, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Türk eşinin dininden etkilenen Moldovalı İrina Müslüman oldu
16 Mart 2014 Pazar 12:28

Eşinin dininden etkilenen Moldovalı İrina Eryörü, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Antalya Manavgat Müftülüğü, müracaat üzerine Müslüman olan İrina Eryörü'ye ihtida (din değiştirme) töreni düzenledi. Moldovalı İrina, ihtida törenine eşi ve yeni dünyaya gelen bebeğiyle katılarak Kelime-i Şehadet getirdi, Müslüman oldu. İrina'yı, eşi ve Manavgat Müftüsü tebrik etti.

Manavgat Müftülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Moldovalı İrina Eryörü'nün, kimsenin etkisi altında kalmayarak Müslüman olduğunu bildirdi. İrina'ya ihtida belgesini Müftü Hasan Hayri Yaşar teslim etti. İslam'la tanışan İrina Eryörü, Türk ve Müslüman olan eşinin dininden etkinlediğini ve hiç kimsenin zorlaması, baskısı olmadan, kendi hür ve özgür iradesiyle Müslüman olduğunu kaydetti.

Müslüman olduğu için mutlu ve huzurlu olduğunu belirten Eryörü, yeni dinini öğrenmek için var gücüyle gayret göstereceğini ifade etti. Eryörü, "Müslüman olmamda Müslüman olan eşimin güzel ahlak ve davranışları etkili oldu. Eşimin İslami yaşantısı beni İslam dinini yakından tanımama vesile oldu. Ben de kendi özgür irademle Müslüman olmaya karar verdim. Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olma sevinci yaşadım." dedi. Müftü Yaşar da İrina'yı tebrik ettikten sonra Kur'an-ı Kerim ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından kitaplar hediye etti.
CİHAN

Türk eşinin dininden etkilenen Moldovalı İrina Müslüman oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×