Türk Eğitim Sen: İzmir'in sıra ve masaları neden Samsun'a yaptırıldı?

Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, il genelindeki okulların ihtiyaç duyduğu sıra, masa ve dolapları Samsun'da yaptırdığını iddia etti.

Türk Eğitim Sen: İzmir'in sıra ve masaları neden Samsun'a yaptırıldı?
21 Ocak 2014 Salı 12:38

Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, il genelindeki okulların ihtiyaç duyduğu sıra, masa ve dolapları Samsun'da yaptırdığını iddia etti. İzmir’de 40 civarında meslek lisesi bulunduğunu, bunların geçmiş yıllarda okulların ihtiyaçlarını karşılarken öğrencilerin de mesleki gelişimlerini tamamladığını aktaran Sarısayın, son dönemde ise Samsun’daki meslek liselerinde yaptırılan 3 bin 200 adet sıranın İzmir'e getirilmesine anlam veremediklerini kaydetti. Bu sıraların yaklaşık 150 liradan satıldığını ve toplam 480 bin liralık kaynağın İzmir yerine Samsun’a gönderildiğini belirterek, “Almış olduğumuz duyumlara göre İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, ilimiz okullarında ihtiyaç duyulan çok sayıda sıra, masa, dolap vs. malzemeleri, başta Samsun ve başka illerden satın alarak temin ettiği anlaşılmaktadır.“ dedi.

İzmir’deki meslek liselerinde bulunan öğrencilerin mağdur edildiğini öne süren Türk Eğitim S Şube Başkanı Sarısayın, “Türkiye'nin üçüncü büyük ili olan İzmirimiz'de bu ürünleri imal eden birçok meslek lisesi varken ihtiyaç duyulan sıra, masa, dolap vs. gibi malzemelerin bu okullarımızdan sağlanarak, okulların gelişimi ve ekonomik anlamda ayakta durmasının sağlanması gerekmektedir. Diğer bir husus da bu okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin yaşayarak, uygulayarak bir eğitim ortamı içinde olmaları, mesleklerini uygulama içinde öğrenmeleri sağlanmalıdır. Ayrıca düşük gelirli ailelerin çocuklarının okuduğu meslek liselerinde öğrenciler, yaptıkları işlerden ücret almaktadırlar, aile bütçesine katkıda bulunmaktadırlar. İlimiz meslek liselerinde. adı geçen eğitim malzemelerinin imal edilmesi mümkünken dışarıdan bu malzemelerin alınmasını anlayamıyoruz.” şeklinde konuştu. CİHAN

Türk Eğitim Sen: İzmir'in sıra ve masaları neden Samsun'a yaptırıldı?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×