Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkan Ünal: Diyanet'i kapatmaya çalışmak anlamsız

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Nuri Ünal, bazı kesimlerin yeni anayasa hazırlık çalışmaları sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılması yönünde çalışmalar yaptığını belirterek, “Diyanet İşleri, Türkiye’nin çok önemli bir kurumudur.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkan Ünal: Diyanet'i kapatmaya çalışmak anlamsız
05 Ocak 2014 Pazar 17:33

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Nuri Ünal, bazı kesimlerin yeni anayasa hazırlık çalışmaları sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılması yönünde çalışmalar yaptığını belirterek, “Diyanet İşleri, Türkiye’nin çok önemli bir kurumudur. Bu kurumu kaldırmaya çalışmak son derece tehlikeli, sakıncalı ve anlamsız bir girişimdir." dedi.

Ünal, teşkilat çalışmalarına katılmak, bazı ziyaretler yapmak ve sendika üyeleriyle görüşmeler, istişareler yapmak amacıyla Adana’ya geldi. Ünal, Türkiye Kamu Sen binasında yaptığı toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın toplumda bütün vatandaşları kucaklayarak, son din olan İslam’ın doğru anlaşılmasını ve anlatılmasını sağlayan güzide bir kurum olduğuna dikkat çekti. Sendika olarak; çalışma barışını tesis etmeyi, hür sendikacılık ilkeleri içerisinde adalet, hakkaniyet, liyakate önem veren, hoşgörüye dayalı, çalışanın özlük haklarını koruyan, gözeten ve üyelerin ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirmeyi, bunun sağlanması için yol göstermeyi, görüş ve öneride bulunmayı amaç edindiklerini söyledi.

Ünal, bazı kesimlerin yeni anayasa hazırlık çalışmaları sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılması yönünde çalışmalar yaptığını hatırlatarak, “Diyanet İşleri, Türkiye’nin çok önemli bir kurumudur. Bu kurumu kaldırmaya çalışmak son derece tehlikeli, sakıncalı ve anlamsız bir girişimdir. 140 bin çalışanı olan, toplumda en ücra köşeye kadar din hizmeti götüren, ayrımsız tüm insanları kucaklayan, insanlar arasında barış, kardeşlik ve hoşgörü tohumları ekmeye çalışan bu kurumu kaldırmak isteyenleri tekrar düşünmeye, mantıklı olmaya davet ediyorum” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×