Türk derneğine uyum ödülü

Almanya'nın Mainz-Bingen bölgesinde göçmenlerin toplumdaki entegrasyonu için çalışmalar yapan dernekler ödüllendirildi.

Türk derneğine uyum ödülü
16 Ocak 2014 Perşembe 19:13

Almanya'nın Mainz-Bingen bölgesinde göçmenlerin toplumdaki entegrasyonu için çalışmalar yapan dernekler ödüllendirildi. Mainz-Bingen Göç ve Uyum Meclisi bu nedenle Ingelheim Belediyesi’nde bir ödül töreni düzenledi. Rheinland-Pfalz Eyaleti Uyum Bakanlığı himayesinde düzenlenen törene Bakan Irene Alt, Bölge Kaymakamı Claus Schick, Bingen Belediye Başkanı Ulrich Mönch ve birçok seçkin davetli katıldı.

Törende konuşan Bakan Alt, "Hepimiz toplumun birer parçasıyız, benim için ana ilke, nereden gelmiş olursa olsun, burada yaşayan, buraya aittir." dedi. Alt, toplumun kendini göçmenlere açması gerektiğini söyleyerek, göçmenlere karşı daha hoşgörülü davranılmasını istedi. Mainz-Bingen Göç ve Uyum Meclisi Başkanı Liborio Labita tarafından tanıtılan derneklerden dördüncülük ödülünü kazanan Bingen Türk İslam Kültür Derneği’nin ödülünü Bakan Alt, Dernek Başkanı Mehmet Arıkan’a verdi.

2013 yılı birincisi ise Güney Amerikalı bir kültür derneği oldu. Bakan Alt, fahri çalışmalarla toplumun birbirine kaynaşması için uğraş veren derneklere teşekkür ederek birlikte hatıra resmi çektirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×