Türk bayrağının indirilmesine tepkiler sürüyor

Aksaray’da Ülkü Ocakları'nın öncülüğünde Diyarbakır'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın girişindeki Türk bayrağının indirilmesi protesto edildi. Ellerinde Türk bayrağıyla Aksaray Şehitliği'nde toplanan grup, Şehitlikte Kuran-ı Kerim...

Türk bayrağının indirilmesine tepkiler sürüyor
10 Haziran 2014 Salı 16:23

Aksaray’da Ülkü Ocakları'nın öncülüğünde Diyarbakır'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın girişindeki Türk bayrağının indirilmesi protesto edildi. Ellerinde Türk bayrağıyla Aksaray Şehitliği'nde toplanan grup, Şehitlikte Kuran-ı Kerim okudu ve ardından basın açıklaması yaparak şehitlere dua etti.

Eyleme, MHP İl Başkanı Mustafa Atasoy, Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Ferid Köse, Kamu-Sen'e bağlı sendikaların yöneticileri ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri de destek verdi. Aksaray Şehitliği'nde toplanan grup önce şehitlerin ruhuna Kuran- Kerim okuyup dua etti. Daha sonra grup şehitlik önünde basın açıklaması yaptı.

Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Ferid Köse, bölgede Türk Devleti'nin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyetinin ise her geçen gün yoğunluk kazandığını söyledi. Köse, "Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir. Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nda bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür. Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir." diye konuştu.

Ülkü Ocakları Başkanı'nın ardından söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı Mustafa Selhan Altınsoy ise "Başbakana soruyoruz. Bingöl Diyarbakır Lice Muş yolları PKK'lılar tarafından kapatılırken Diyarbakır ve çevre iller de çocuklar kaçırılırken ikinci hava kuvvetleri bahçesinden Türk bayrağını şerefsizce indirilirken susturduğunuz ve görev yapamaz hale getirdiğiniz canımız polisimiz askerimiz oradaydı. Yereldeki teşkilat mensuplarınız Türk bayrağının indirilmesine engel oluyorlardı da biz mi göremedik. Yoksa bir kenarda durup açılım safsatasıyla adına demokrasi Özgürlülüğü veya ifade özgürlüğü diyerek emin hazırladıkları bu olayları keyifle izliyorlar mıydı. Cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinde bu danışıklı dövüşü sizlere değil ama Türk milletine büyük yaralar açar. İşte o zaman sözde açılım gayretleriniz çalıştaylarınız Oslo’da anlaştığınız PKK, İsrail büyük ağabeyiniz ABD ve iş birlikçileriniz HDP ve BDP sizi kurtaramaz. Sizin gibi milletimize cumhurunu değil milletimize cumhurbaşkanını seçtireceğiz." dedi. CİHAN

Türk bayrağının indirilmesine tepkiler sürüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×