TÜRGEV'e satıldığı iddia edilen AVM önünde protesto

Fatih’te Historia alış-veriş merkezinin (AVM) usulsüz bir şekilde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la ilişkilendirilen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) satıldığını öne süren MHP’li bir grup AVM önünde eylem yaptı.

TÜRGEV'e satıldığı iddia edilen AVM önünde protesto
09 Mart 2014 Pazar 16:33

Fatih’te Historia alış-veriş merkezinin (AVM) usulsüz bir şekilde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la ilişkilendirilen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) satıldığını öne süren MHP’li bir grup AVM önünde eylem yaptı. Zaman zaman gergin dakikaların yaşandığı protesto sırasında çevik kuvvet polisi AVM içinde güvenlik önlemi aldı.

Vatan Caddesi’ndeki Historia AVM’nin yüzde 50 hissesinin usulsüz bir şekilde piyasa değerinin altında Fatih Belediyesi’nden TÜRGEV’e satıldığını iddia eden MHP’liler AVM önünde toplandı. ‘Banker Bilo’, ‘TÜRGEV’E bağış yap ihaleyi al‘, ‘İstiklal Harbi mi?’, ‘Yılın rüşvet skandalı GÖTÜRGEV’ yazılı pankart ve döviz taşıyan grup AK Parti ve Başbakan Erdoğan aleyhine slogan attı.

Fatih’te yolsuzluk ve kokuşmuşluk hakim olduğunu söyleyen MHP’nin Fatih Belediye Başkan adayı Metin Örel, Historia’nın Fatih Belediyesi tarafından TÜRGEV’e peşkeş çekildiğini iddia etti. TÜRGEV Vakfı’nın Başbakan Erdoğan’ın çocukları ve akrabaları tarafından kurulduğunu kaydeden Örel, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de vakfa üye olduğunu ifade etti. Mustafa Demir’i alışveriş merkezini peşkeş çekmekle suçlayan Örel, “110 milyon lira bedelle ihaleye çıkarılan bu yer 85 milyon liraya satılmıştır. Buranın aylık geliri yaklaşık 1 milyon liradır.” dedi.

Açıklamanın ardından Fatihli Fenerbahçeliler Derneği üyeleri, alışveriş merkezinin en üst katına çıkarak bir pankart astı. Grubun AVM’ye girdiği sırada yaşanan gerginlik sebebiyle AVM’nin içine çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Grup daha sonra AVM’nin önünden ayrıldı.
CİHAN

TÜRGEV'e satıldığı iddia edilen AVM önünde protesto


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×