Tunus heyetinden ADASO’ya ziyaret

Tunus'un Nabeul Valisi Mohamed Akermi Hamdi ve beraberindeki heyetin Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde, iki kent arasındaki benzerliğin karşılıklı ticari işbirliğine dönüşmesi için fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.Adana...

Tunus heyetinden ADASO’ya ziyaret
28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:03

Tunus'un Nabeul Valisi Mohamed Akermi Hamdi ve beraberindeki heyetin Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde, iki kent arasındaki benzerliğin karşılıklı ticari işbirliğine dönüşmesi için fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Tunus heyetini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, iki yıl önce başlayan ziyaretlerin ticari ilişkiler, yatırım ve karşılıklı iş imkanlarını artırmaya vesile olacağını söyledi. Kıvanç, Müslüman olması ve 300 yılı aşkın süre Osmanlı hakimiyetinde kalması nedeniyle Tunus ile Türkiye’nin daha kolay anlaşabildiğini, bu nedenle mevcut ilişkilerin avantaja çevrilmesinde önemli fırsatlar sunduğunu ifade etti.

Tunus’un Libya ve Cezayir gibi komşu ülkelerin pazarlarında iş yapmak isteyen yatırımcılar için ayrıcalıklı ve önemli pazar olduğunu vurgulayan Zeki Kıvanç, hem ticari hem de yatırım ilişkilerini artırmanın öncelikleri arasında bulunduğunu bildirdi.

Nabeul Valisi Mohamed Akermi Hamdi ise yaptığı konuşmada, Adana ve Nabeul’un iklim, ekonomi, tarımsal desen, tarıma dayalı sanayi yönünden benzerlik gösterdiğini, ülke ekonomisi içerisinde çok önemli yere sahip bulunduğunu vurguladı. Vali Hamdi, “Ziyaretimizin, bu benzerliğin karşılıklı, yararlı ilişkilere ve işbirliğine dönüşmesini istiyoruz. Önümüzde oldukça önemli sayıda fırsat bulunmaktadır. Bu fırsatların iki ülke tarafından değerlendirilmesini, ticari ilişkilerin ve işbirliklerinin daha da gelişmesini arzu ediyoruz” dedi.

CİHAN

Tunus heyetinden ADASO’ya ziyaret


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×