Tunceli karayollarında ulaşım düzenlemesi

Tunceli karayollarında ulaşım düzenlemesi
26 Temmuz 2016 Salı 23:30

Tunceli'de, ilden geçen karayollarındaki ulaşımda düzenlemeye gidilerek, bazı karayollarının belirli saatler arasında ulaşıma kapatıldığını bildirdi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Tunceli'de vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, son zamanlarda artan terör olaylarının önlenebilmesi ve il genelinde tesis edilmiş huzur ve güven ortamının korunması amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bu çerçevede Tunceli'de bazı karayollarında araç geçişine düzenleme getirildiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tunceli-Ovacık karayolu her iki yönlü olarak 06.00-00.00 saatlerinde kamyon ve benzeri ağır vasıtalar ile durumu riskli görülen araçlara, 00.00-06.00 saatleri arasında bütün araçların geçişine, Tunceli-Pülümür karayolu 00.00-06.00 saatlerinde iki yönlü olarak tamamen trafiğe kapatılmış olup diğer saatlerde ise geçişi riskli görülmeyen binek araçların kullanımına açıktır. Tunceli-Sütlüce köy yolu, iki yönlü olarak 19.00-06.00 saatleri arasında her türlü araç trafiğine, Tunceli-Batman köyü karayolunun Pülümür istikametine giden tali yolun her iki yönü ise tüm araçların geçişine valiliğimizce kapatılmıştır."

Açıklamada, vatandaşların ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları istendi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×