TSK: Darbeciler etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, darbecilerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

TSK: Darbeciler etkisiz hale getirildi
17 Temmuz 2016 Pazar 16:47

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, darbecilerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Açıklamada, darbe girişiminin başarasız olduğu, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağı belirtildi. Açıklamada, "15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." denildi. 

Genelkurmay Başkanlığından, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." ifadesine yer verildi.

"Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir." vurgusu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibarıyla etkisiz hale getirilmiş olup, hukuk sistemi içerisinde hakkettikleri en ağır şekilde cezalandırlacaklardır. Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 
Türk Silahlı Kuvvetleri devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevinin başındadır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×