TSK, Çukurca'da öldürülen terörist sayısını açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı, Çukurca'daki operasyonlarda şu ana kadar 150 teröristin öldürüldüğünü açıkladı

TSK, Çukurca'da öldürülen terörist sayısını açıkladı
05 Eylül 2016 Pazartesi 14:27

Genelkurmay Başkanlığı, daha önce 104'ün üzerinde teröristin öldürüldüğünü açıkladığı Hakkari Çukurca'da öldürülenlerin yeni sayısını açıkladı. Açıklamada, şu ana kadar 157 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Etkisiz hale getirilen terörist sayısının daha fazla olduğu, ancak arazi arama tarama faaliyetlerinin sonuçlanmasından sonra sayının netleşeceği belirtildi. 

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonda 4 Eylül tarihinde 2 uzman erbaş şehit olmuş, 5 uzman erbaş ise yaralanmıştı. Ayrıca 20 terörist de etkisiz hale getirilmişti. Elde edilen bilgilere göre, operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı en az 100 olarak belirlenirken, 3 Eylül tarihinde 33 terörist, 4 Eylül tarihinde ise 24 terörist ele geçirildi. Buna göre toplamda 100 tanesi ölü olmak üzere 157 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca operasyonların devam ettiği arazide tam olarak belirlenemeyen miktarda ceset görüntüleri tespit edilirken, arama ve tarama faaliyetlerinin operasyon sonrasında yapılacağı bildirildi. 

Dün itibariyle Han Tepe bölgesinde 2 Doçka uçaksavar makineli tüfek, 7 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 Biksi makineli tüfek, 17 el bombası, 4 roketatar mühimmatı, 1 antitank mayını, 1 telsiz, 5 gaz maskesi, 5 el yapımı patlayıcı düzeneği, 1 jeneratör, 1 fırın, 5 torba amonyum nitrat, 11 kutu Biksi mühimmatı, 15 kutu uçaksavar mühimmatı ele geçirildi. 


Etiketler; #tsk #çukurca

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×