TSK, Cerablus'taki terörist hedeflerini vurdu

TSK'dan yapılan açıklamada Cerablus'taki 21 terörist hedefinin 108 top atışıyla vurulduğu belirtildi

TSK, Cerablus'taki terörist hedeflerini vurdu
30 Ağustos 2016 Salı 09:22

Genelkurmay Başkanlığı, Cerablus'a yönelik harekatla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada bölgede bulunan 21 terörist hedefin 108 top atışıyla vurulduğu belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'de koalisyon güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, dün saat 16.30'dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede, teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerler vuruldu. 

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'de koalisyon güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından gerçekleştirilen "Fırat Kalkanı Harekatı" kapsamında, dün saat 16.30'dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, terör örgütü DAEŞ başta olmak üzere, terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos'ta başlatılan "Fırat Kalkanı Harekatı"nın, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile BM'nin DAEŞ ile mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdüğü belirtildi.

Harekatın 7'nci gününde, dün saat 16.30'dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu kaydedildi.Öte yandan, koalisyon hava kuvvetlerine ait A-10 tipi iki uçakla, dün gece saat 23.10'da Cerablus bölgesi civarında tespit edilen iki DAEŞ hedefinin vurularak imha edildiği açıklandı.
Açıklamada, Suriye kuzeyinde yürütülen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.


Etiketler; #tsk #Cerablus

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×