Triko sektörünün kalbi Gaziantep’te atacak

TRİKONFEX 3’ncü Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Teknolojileri Fuarı, AKORT Fuarcılık tarafından, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliği, Trikotajcılar Odası ve KOSGEB desteği ile 7-10 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçe.

Triko sektörünün kalbi Gaziantep’te atacak
18 Mart 2014 Salı 12:53

TRİKONFEX 3’ncü Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Teknolojileri Fuarı, AKORT Fuarcılık tarafından, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliği, Trikotajcılar Odası ve KOSGEB desteği ile 7-10 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Trikotaj sektörünün ilk ve tek fuarı olan TRİKONFEX Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Teknolojileri Fuarı, hem satış hem de tanıtım açısından katılımcılarına ve ziyaretçilerine çok önemli fırsatlar sunuyor. Bu fuarda, Türk triko üretici ve ihracatçılarının pazar payını artırması, kaliteli Türk malı ve marka imajının ön plana çıkarılması hedefleniyor. Gaziantep’in trikoda son dönemde gerçekleşen yatırımlar sayesinde ikinci büyük üretim merkezi haline geldiğini söyleyen AKORT Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya, “Son yıllarda Fransa, Rusya, ABD dahil olmak üzere bütün dünyaya ihracat yapan Gaziantep triko örgü firmaları artık kendi markalarını oluşturarak kalite ve moda yaratma sürecine girmiştir. İlerleyen yıllarda sektörün en kapsamlı ve etkili buluşması noktalarından birisi haline geline gelmesi beklenen TRİKONFEX, özellikle Rusya, Gürcistan ve Azerbaycan gibi büyük pazarlarda Türk Malının tanıtımı için yeni pazar arayışları içinde bulunan üreticilere cazip fırsatlar sunacaktır.” dedi.
CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×