'Trafik Güvenliği Medya Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) iş birliğiyle trafik bilincinin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen 'Trafik Güvenliği Medya Ödül Tö.

'Trafik Güvenliği Medya Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini buldu
17 Nisan 2014 Perşembe 01:28

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) iş birliğiyle trafik bilincinin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen 'Trafik Güvenliği Medya Ödül Töreni' Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Sunuculuğunu Murat Başoğlu’nun yaptığı gecede konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bu etkinliğe çok önem verdiğini belirtti. Vali Mutlu, eğitimle ilgili bir Ar-Ge toplantısını yarıda bırakarak geldiğini ve ödülleri verdikten sonra yeniden toplantıya döneceğini söyledi.

Eğitimin artık okulların yanı sıra televizyonlara kaydığını belirten Vali Hüseyin Avni Mutlu, "Günümüzde en büyük okul televizyon oldu. Sanatçılar, yayıncılar insanları eğitmeye başladı. Giderek artan televizyon kanallarından alacağımız dersler fazlalaşmaya başladı.’’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir okul ziyaretinde bir öğrencinin kendisine "Tabletler ne zaman dağıtılacak?" diye sorduğunu hatırlatan Mutlu, "Öğrenciler artık kitap değil, tablet soruyor. Böyle bir çağdayız artık Bir yandan televizyon izlerken, bir yandan sosyal medyayı takip ediyoruz. Televizyonların eğitimdeki gücü çok yükseldi. Ödül alan tüm herkesi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Vali Mutlu, Gökhan Özen, Demet Akalın ve Ferhat Göçer’e, müzik kliplerinde trafik bilincine vurgu yaptıkları için ödüllerini verdi.

EGM Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanı Yusuf Avan ise RTÜK Başkanı Prof Dr. Davut Dursun, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ve diğer yetkililer, trafik güvenliği bilincinin oluşmasına katkıda bulunan gazeteci, sanatçı, yapımcı, programcı ve oyunculara ödüllerini verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×