Trabzon STK’larından AK Parti’ye: Çirkin yakıştırmalara son verin

Trabzon merkezli sivil toplum kuruluşları, son günlerde yaşanan olaylardan dolayı basın açıklaması yaptı.

Trabzon STK’larından AK Parti’ye: Çirkin yakıştırmalara son verin
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:43

Trabzon merkezli sivil toplum kuruluşları, son günlerde yaşanan olaylardan dolayı basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Ahmet Karadayı, AK Parti Trabzon il ve bazı ilçe yöneticilerini ziyaret edip rahatsızlıklarını ilettikten sonra konuyu basına da iletme ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Trabzon STK’ları sözcüsü Ahmet Karadayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ni kastederek yaptığı yakıştırmalardan dolayı büyük bir hayal kırıklığı içerisinde olduklarını ifade etti. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ndeki basın toplantısında Karadayı, “Düne kadar din kardeşliği hukuku içerisinde yaşadığımız, görüştüğümüz AK Partililer’i temsil eden Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizleri kastederek yakıştırmalarda bulunmaları bizlerde onarılması büyük manevi yaralar açmaktadır. AK Partililer ile aramıza ihtilaf ve fitne sokulduğuna inanıyoruz. Birçok AK Partilinin çocuğu veya yakını hizmet okullarında ve dershanelerinde eğitim görürken ‘çocuklarınızı dershanelerden alın’ denilmesi, hizmet evlerinin ‘in’, hizmete gönül verenlerin ‘örgüt ve çete’ gibi gösterilmesi, ardından eli kanlı örgüt ‘Haşhaşin’lere benzetmesi bizleri büyük bir hayal kırıklığı içine sokmuştur.” dedi.

28 Şubat döneminde bile böyle hakaretlere maruz kalmadıklarına dikkat çeken Karadayı, “Hizmet okullarında, dershanelerinde eğitim almış başta Sayın Başbakan Erdoğan’ın çocuğu olmak üzere birçok AK Partili’nin çocuğu vardır. Bu eğitim kurumları, bu çocukları bırakın uyuşturucu ve alkolü sigara içmeden bile uzak durmayı öğretirken, nasıl Haşhaşin benzetmesi yapıldığını anlamak mümkün değil. 12 yıldır hükümetin başında olan Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tanımakta, geldiği noktayı anlamakta zorlanıyoruz. Hizmet insanlarının aynıyla mukabelede bulunması, cevap vermesi bekleniyorsa beyhude. Çünkü bizim dünyamızda şiddete yer yoktur.” şeklinde konuştu.

Karadayı, yapılan benzetmelerin korkutmak için yapılıyorsa, durdukları noktanın değişmeyeceğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Sayın Başbakan Erdoğan’ın artık elini vicdanını koymasını, bu kadar vebal altına girmemesi gerektiğini söylüyoruz. Vicdan taşıyan herkesin de buna ‘dur’ demesini bekliyoruz. Çünkü hiçbirimiz bu dünyada kalıcı değiliz. Sayın Başbakan’ı, bugüne kadar yaptığı her güzellikten dolayı ayakta alkışlayıp ve göğsümüzü gere gere savunurken, bugün sağduyuya davet ediyoruz. Eğer elinde somut bir delil varsa çıkıp açıklamalı. Değilse milyonlarca insana ‘dış güçlerin maşası, piyon, çete, örgüt, Haşhaşin’ yakıştırmalarında bulunup, vebal altına girmemeli. Yoksa milyonlarca insandan helallik almak zorunda kalacak.” CİHAN

Trabzon STK’larından AK Parti’ye: Çirkin yakıştırmalara son verin


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×