Trabzon'da FETÖ operasyonu

Trabzon'da operasyon kapsamında kapatılması kararı alınan okullarda tespit işlemi gerçekleştiriliyor

Trabzon'da FETÖ operasyonu
23 Temmuz 2016 Cumartesi 18:30

Trabzon'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyon kapsamında kapatılması kararı alınan okullarda tespit işlemi gerçekleştiriliyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda harekete geçen Trabzon Defterdarlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Emlak Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünden personelin yer aldığı üç ekip, okullara gelerek işlem başlattı.

Ekipler, Ortahisar ilçesine bağlı Yalıncak Mahallesi'nde bünyesinde ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunan Alparslan Eğitim Kurumları'nda jandarma eşliğinde arama ve tespit işlemi gerçekleştirdi.

Kurum çalışanına, kapıları kilitli yemekhane gibi çeşitli bölümleri açtıran görevlileri, buralarda asılan demirbaş listelerinin örneklerini aldı.

Ekiplerin, demirbaş ile gelir, gider defterleri ve kuruma ait evrakların incelenmesinden sonra devir işlemlerini yapacağı öğrenildi.

Trabzon'da, kararname çerçevesinde, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu, FETÖ ile aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu belirlenen 11 okul, 7 dernek, 6 yurt ve 1 vakfın kapatılmasına karar verilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×