Toros Yağmur Lisesi öğrencileri Osmanlıca gazete çıkardı

Antalya'da Toros Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet veren Toros Yağmur Lisesi öğrencileri Osmanlıca gazete çıkardı. Osmanlıca Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan ve Ceride(Tutanak) ismi verilen gazetenin bir tarafı da Türkçe olarak...

Toros Yağmur Lisesi öğrencileri Osmanlıca gazete çıkardı
20 Mayıs 2014 Salı 14:43

Antalya'da Toros Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet veren Toros Yağmur Lisesi öğrencileri Osmanlıca gazete çıkardı. Osmanlıca Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan ve Ceride(Tutanak) ismi verilen gazetenin bir tarafı da Türkçe olarak yayınlandı.

Ağırlıklı olarak edebi konulara yer verilen gazetenin ilk sayısının manşetinde öğrenciler, Osmanlıcanın kendileri için ne anlama geldiğini anlattı. İlk sayfada harf devrimini anlatan Cemal Nadir’in bir karikatürüne de yer verildi.

Sene başından itibaren Osmanlıca Kulübü olarak birçok etkinliğe imza attıklarını belirten Kulüp Öğretmeni Özer Sevim, öğrencilerin hem gazete çıkarmanın zorluklarını yaşayarak öğrendiğini hem de Osmanlıca diline olan yatkınlıklarını ilerlettiğini aktardı. Gazetenin sonraki sayılarını da çıkaracaklarını kaydeden Sevim, “Okulda ilgisi olan öğrencilere dağıtılan gazetede güncel konular dışında edebi metinlerin tercih edilmesi ise Edebiyat derslerine karşı farkındalık oluşturdu. Gazetede emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

CİHAN

Toros Yağmur Lisesi öğrencileri Osmanlıca gazete çıkardı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×