Toprak: Sapanca Gölü'nden endüstriyel kullanımla ilgili çalışma başlattık

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, Sapanca Gölü'nde çok ciddi bir kuraklık yaşadıklarını belirtti.

Toprak: Sapanca Gölü'nden endüstriyel kullanımla ilgili çalışma başlattık
17 Ocak 2014 Cuma 18:38

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, Sapanca Gölü'nde çok ciddi bir kuraklık yaşadıklarını belirtti. Toprak, "Endüstriyel kullanımla ilgili olarak gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarla konunun aciliyetini ve kamu yararını göz önüne alarak gerekli yazışmaları yapıyoruz." dedi.

SASKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda gündem dışı söz alan MHP Grubu Üyesi Metin Ökten’in, Sapanca Gölü’nün su seviyesi ilgili değerlendirmeleri üzerine açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, geçen yıllara göre şu anda çok ciddi bir kuraklık yaşadıklarını söyledi. İlerleyen dönemlerde kar ve yağmur yağışları ile gölün seviyesinin yükseleceğine inandıklarını kaydeden Toprak, şunları söyledi: "Endüstriyel kullanımla ilgili olarak da gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak bazı kamu kurum ve kuruluşlarla konunun aciliyetini ve kamu yararını göz önüne alarak gerekli yazışmaları yapıyoruz. Sapanca Gölü’nün su kalitesiyle ilgili ise herhangi bir sorun söz konusu değil. İnşallah önümüzdeki dönemde yağışların artmasıyla seviye iyi noktalara ulaşacaktır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×