Toplum Destekli polisler çocuklarla maç yaptı

İzmir'de “Çocuklarımızı Kazanalım” projesi kapsamında eğitim alan Toplum Destekli Polislik birimi çalışanları, çocuklarla futbol maçı yaptı, voleybol oynadı.

Toplum Destekli polisler çocuklarla maç yaptı
17 Ocak 2014 Cuma 12:28

İzmir'de “Çocuklarımızı Kazanalım” projesi kapsamında eğitim alan Toplum Destekli Polislik birimi çalışanları, çocuklarla futbol maçı yaptı, voleybol oynadı. “Dezavantajlı Çocukların Topluma Kazandırılması” ana fikriyle İzmir Üniversitesi tarafından sürdürülen proje kapsamında Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi'nde görev yapan polis memurları ve işbirliği içinde bulundukları çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Göztepe Spor Kulübü Tesisleri’nde oynanan futbol ve voleybol maçlarını dostluk kazandı. Madalya sevinci yaşayan çocuklar, hediye edilen eşofman ve spor ayakkabılarıyla bundan sonra daha fazla spor yapacaklarına söz verdi. Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyes, Eğitim Koordinatörü Öğr. Gör. Bahar Yeşim Deniz ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Elif Öztürk Yılmaztekin eşliğinde İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bahadır Engin ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Gökhan Emiroğlu da etkinlikte çocuklarla biraraya geldi.

İzmir Üniversitesi’nde 22 Ekim 2013'ten bu yana her hafta beş saat interdisipliner şekilde aldıkları eğitim, hukuk, psikoloji, çocuk gelişimi ve sağlık eğitimlerinin, çocuklarla ilişkileri üzerinde büyük faydasını gördüklerini belirten Toplum Destekli Polislik çalışanları, “Eğitimlerimiz başladığından bu yana birlikte sinemaya gittik, futbol ve voleybol oynadık. Gelecek günlerde rol model çalışmaları yapacağız. Her geçen gün gelişen ilişkilerimizin, çocukların gelecekleri için yeni bir yol çizeceği konusunda umudumuz büyük.” dedi. CİHAN

Toplum Destekli polisler çocuklarla maç yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×