Toplu taşıma araçlarına GPS ve kamera zorunluluğu

İstanbul’da hizmet veren tüm toplu ulaşım araçlarına 7 Temmuz tarihine kadar GPS ve kamera cihazları takılma zorunluluğu getirildi. Uygulamaya geçmeyenlere çalışma ruhsatı ve güzergah kullanım izin belgesi verilmeyecek.İstanbul Büyükşehir...

Toplu taşıma araçlarına GPS ve kamera zorunluluğu
23 Haziran 2014 Pazartesi 15:08

İstanbul’da hizmet veren tüm toplu ulaşım araçlarına 7 Temmuz tarihine kadar GPS ve kamera cihazları takılma zorunluluğu getirildi. Uygulamaya geçmeyenlere çalışma ruhsatı ve güzergah kullanım izin belgesi verilmeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karara göre, 7 Temmuz Pazartesi gününe kadar kamu, personel, okul servis araçlarına GPS ve dış kamera, diğer tüm toplu taşıma araçlarına ise GPS ve iç- kamera takılması zorunlu hale geldi. İlgili tüm esnaflar, teknik özellikleri büyükşehir tarafından belirlenen GPS ve kamera sistemlerini, İBB Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nün onayından geçmesinin ardından araçlarına monte ettirecek. Araçlara takılan sistemlerin GPS ID numaraları ve kamera kayıtları toplu ulaşım hizmetlerine bildirilecek.

7 Temmuz Pazartesi günü itibariyle GPS ve kamera uygulamasına geçmeyen esnafa çalışma ruhsatı ve güzergah kullanım izin belgesi verilmeyecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×