Topbaş: Belediye başkanlığı krallık değil

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2B arazilerinin bedelsiz verileceğini vaat edenlere seslendi.

Topbaş: Belediye başkanlığı krallık değil
04 Mart 2014 Salı 15:28

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2B arazilerinin bedelsiz verileceğini vaat edenlere seslendi. Topbaş, “Belediye başkanlığı krallık değil. Yasalarla yürütüyorsunuz. Öyle ben verdim oldu diyemezsiniz.” dedi.

Kadir Topbaş Büyükçekmece Ekinoba Mahallesi’ndeki AK Parti Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptı. Topbaş’a Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Celal Babayiğit ve partililer de eşlik etti.

Vatandaşlara hitap eden Topbaş, İzmir’de çöplerin vahşi depolandığını söyledi. Topbaş, “Şu anda biz İstanbul’da toplanan çöplerden günde 200 bin insanın elektrik ihtiyacını karşılayacak elektrik elde ediyoruz çöp gazından. Organik gübre elde ediyoruz ve dönüştürüyoruz. Ama hala İzmir’de vahşi depolama devam ediyor. Çevreci geçinirler. Vahşi depolama dedikleri alanlardaki çöp sızıntısının çevreyi nasıl kirlettiğini görmemezlikten gelirler. Çevreciler niçin İzmir’deki bu vahşi depolamaya karşı çıkmıyorlar? Niye görmüyorlar? Biz bir modeliz. Gelsin buradan öğrensinler. Dünya İstanbul’u izliyor. Birileri görmese de, kabul etmese de.” ifadelerini kullandı.

2B arazileri konusuna değinen Topbaş, “2B yasası çıktı. Çıkmışlar şunu söylüyorlar, ‘Biz gelirsek 2B arazileri bedelsiz vereceğiz diyorlar.’ Belediye başkanlığı krallık değil. Yasalarla yürütüyorsunuz. Öyle ben verdim oldu diyemezsiniz. Kanun var, milletin hakları var. O dengeyi kurmak zorundayız. Ama umutlarla oynayarak, beklentileri siyaset malzemesi yaparak vaatlerle götürdüler hep. Ama biz ne aldatan ne aldatılan olacağız dedik.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kadir Topbaş ve beraberindekiler, seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşlarla irtibat bürosuna geçip sohbet eden Topbaş daha sonra alandan ayrıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×