Tokat, Kitap ve Spor Malzemesi Oldu

BDP'li Tuncel'in polise attığı tokat, öğrencilere kitap ve spor malzemesi olarak geri döndü.

Tokat, Kitap ve Spor Malzemesi Oldu
27 Şubat 2014 Perşembe 14:54

İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Çetinerk, Şırnak'ta Güvenlik Şube Müdürlüğü görvini yürütürken, Silopi İlçesi'nde kendisine tokat atan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'den mahkeme yoluyla aldığı 36 bin 720 liralık tazminatın ikinci taksiti ile Şırnaklı 150 öğrenciye, kitap, defter ve spor malzemesinden oluşan hediye paketlerini gönderdi. İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Çetiner, Şırnak'ta Güvenlik Şube Müdürlüğü görevini yürütürken, Silopi İlçesi'nde kendisine tokat atan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'den mahkeme yolu ile 14 taksit halinde aldığı 36 bin 720 liralık tazminatın taksitleriyle 150 Şırnaklı öğrenciye, defter, kitap ve spor malzemelerinden oluşan, tek-tek hazırlanmış özel hediye paketleri gönderdi.
Hediye paketleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Sevgi ve Sabri Salgut ile Şırnak Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Cihan Birlik aracılığıyla, merkeze bağlı Başağaç Köyü'nde okuyan öğrencilere dağıtıldı.

DERNEK ARACILIĞIYLA KÖYLÜ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Şırnak Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Cihan Birlik, daha önce Şırnak'ta görev yapan Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'in, ahde vefa örneği göstererek Şırnaklı öğrencileri unutmadığı için kendisine teşekkür etti. Birlik, "Bizler artık Şırnakımız'ın eğitimle anılmasını istiyoruz. Taş atan eller değil, kalem tutan eller istiyoruz. Umuyoruz ki bu tür yardımlar, her zaman devam eder, büyüklerimizin de eğitime olan katkısı artar. Tabi ki bunu unutmamak lazım. Bizler 90'lı yıllarda kitap bulamazken, bizler 90'lı yıllarda paramız olduğu halde kitap alamazken, bölgemize kitap gönderilmezken, 'Kürt çocukları okumasın, Kürt çocukları cahil kalsın' deniliyorken, bu gün geldiğimiz nokta çok önemli bir nokta. Bu gün artık bırakın kitaplarla ders almayı, tabletler ile ders alıyorlar. Buradan sayın Başbakanımız'a da çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun kendisinden" dedi.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, 21 Mart 2011 tarihinde çıkan olaylar sırasında, o dönemde Şırnak Güvenlik Şube Müdürlüğü görevini yürüten Murat Çetiner ile tartışan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, tartışma sonrası Çetiner'i kameralar karşısında tokatlamıştı. Murat Çetiner'in açtığı dava sonucu mahkeme, Tuncel'i, 36 bin 720 lira tazminat ödemeye mahkum etmişti. Daha sonra İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Çetiner, alacağı tazminatın tamamını Şırnaklı öğrencilerin eğitimi için harcayacağını açıklamıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×