TOBB: Çanakkale Destanı, aşkın, azmin ve kararlılığın tarihidir

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Çanakkale destanı dünya tarihinin en önemli olaylarından birisi, bağımsızlık aşkının, azmin ve kararlılığın tarifidir.

TOBB: Çanakkale Destanı, aşkın, azmin ve kararlılığın tarihidir
17 Mart 2014 Pazartesi 13:08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Çanakkale destanı dünya tarihinin en önemli olaylarından birisi, bağımsızlık aşkının, azmin ve kararlılığın tarifidir.” dedi.

    18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Hisarcıklıoğlu,“I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleri olarak tarihte yerini alan Çanakkale Savaşları, bizim en ağır şartlar altında dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında bir alternatifimizin olmadığının dünyaya ilanıdır. Millet olarak her zor zamanda bir araya gelmeyi, kenetlenmeyi nasıl başardığımızı, vatan söz konusu olduğunda kimsenin canını dahi düşünmediğini herkes çok iyi bilmektedir. Bu toprakların insanı mert ve yüreklidir. Daima başı dik, onurlu ve kimseye bağımlı olmadan yaşamıştır, yaşayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

    TOBB Başkanı mesajını, “Bugün sahip olduğumuz noktanın değerini anlayabilmek için tarihi çok iyi bilmemiz lazım. Geçmişimizi iyi analiz ederek, şu an yaşadığımız Türkiye’yi ne büyük mücadeleler ve fedakârlıkların neticesinde elde ettiğimizi genç kuşaklara da çok iyi anlatmalıyız. Ki bu cennet vatanın geleceği için birlik ve beraberliğimizin değerini daha iyi pekiştirelim. Bize düşenin bundan sonra medeniyet yarışında, ekonomik yarışta, hukuk yarışında bayrağı en ileriye dikmek olduğunu unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu büyük destanı yazan kahramanlarımızı, şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin bu gurur gününü paylaşıyoruz.” şeklinde tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×