TMSF'ye Islıklı Protesto Sarıgül'den Geldi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, katıldığı aday tanıtım toplantısında TMSF'nin mal varlıklarına el koymasını partililere ıslıklattı.

TMSF'ye Islıklı Protesto Sarıgül'den Geldi
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:53

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen CHP'nine İstanbul'un 21 ilçesinin aday tanıtım toplantısına katılan Mustafa Sarıgül, TMSF'nin el koyma kararını eleştirdi. TMSF'nin Şişli Belediyesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Sargül, “Bu TMSF’deki adamlar bana defalarca geldiler. Benimle defalarca konuştular, onlarla defalarca sohbetlerimiz oldu. Sarıgül 15 yıldır belediye başkanı. 16 yıl önce bir olay olmuş da, öyle olmuş da, böyle olmuş da sonra ne olmuş? 16 yıl sonra seçimlere 73 gün kala yazı gönderiyor. Mustafa Sarıgül’ün banka hesaplarına el koyduk. Biz neymişiz vay be! Sen kardeşim halkın verdiği yetkiyi devlet gücü olarak kullanarak onları yapabilirsin, ama sandığa nasıl engel olacaksın.” diye konuştu

TMSF’ye “Bir ıslık çalsalar bizi görecekler” diye seslenen Sarıgül, partililerle birlikte ıslık çalarak TMSF’yi protesto etti. Sarıgül, CHP adaylarının çılgın projelerle değil, ayağı yere basan akıllı projelerle seçim çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Sarıgül, “İstanbulumuzda bilimin, doğanın ve hukukun arzu etmediği projelere imza atmayacağız. İstanbul dünya turizminin başkenti olacak. Bugünkü iktidar İstanbul’un nefesini kesti. İstanbulumuzun suyunu, havasını, ormanını hep birlikte koruyacağız. İstanbulumuzda ulaşım sistemi kilitlenmiştir. Trafik çilesini kademeli olarak sona erdireceğiz. Bütün bunları kampanyamızın son 20 gününde açıklayacağız, çıldıracaklar. Proje gördükçe daha çok savcı gönderecekler, daha çok polis gönderecekler.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül'den TMSF'ye 'ıslıklı' protesto


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×