TLB’li gençler Başbakan ve bakan çocuklarına temsili karne verdi

İzmir’de Türkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi bir grup, hazırladıkları karneleri temsili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların çocuklarına verdi.

TLB’li gençler Başbakan ve bakan çocuklarına temsili karne verdi
24 Ocak 2014 Cuma 18:38

İzmir’de Türkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi bir grup, hazırladıkları karneleri temsili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların çocuklarına verdi. Konak ilçesi Alsancak semti Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan bir grup TLB üyesi, “Babadan oğla nesilsiniz, yıkılacaksınız!” yazılı pankartla yürüdü. “Atatürk gençliği görev başında”, “Liseliler yürüyor, Uğur Mumcu geliyor” sloganları atan grup, cadde girişinde basın açıklaması yaptı. Aralarından bazıları temsili olarak, yolsuzluk ve rüşvet operasyonları kapsamında gözaltına alınan bakan çocukları ve Başbakan Erdoğan’ın oğlunun ismi yazılı okul sıralarına oturdu.

TLB İzmir İl Başkanı Şahin Karataş, yaptığı açıklamada, “Milleti soyma konusunda babalarından geri kalmayan bakan çocukları gemiciklerden, dükkanlardan, şirketlerden ve daha nicesinden oluşan servetleriyle kendilerini yıkılmaz bir imparatorluğun tepesinden görüyorlar. Bugün AKP hükümetinin bakanlarının çocuklarına karne verdik. Yaptıkları yolsuzlukları, hırsızlıkları ve gericilikleri, verdiğimiz karnelerle yüzlerine vuruyoruz.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Karataş, sırada oturan ve önlerinde Oğuz Bayraktar, Barış Güler, Salih Çağlayan ve Bilal Erdoğan’ın ismi yazan gençlere, sembolik olarak karnelerini verdi. Karnede yazılı Cumhuriyetçilik, Devletçilik, Devrimcilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik gibi derslerin hepsine 0 not verildiği görüldü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×