TKDK’dan danışman firmalara eğitim

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde danışman firmalara yönelik eğitim düzenlendi.

TKDK’dan danışman firmalara eğitim
31 Ocak 2014 Cuma 11:23

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde danışman firmalara yönelik eğitim düzenlendi. Kurumun toplantı salonunda düzenlenen eğitimde özellikle 12. Çağrı Dönemi’ndeki değişiklikler, proje başvuru paketinin hazırlanması, başvuru ve uygulama süreci, uygun harcama kalemleri ve diğer ilgili konular, kurum uzmanlarınca katılımcılara aktarıldı.

TKDK’nın yürütmekte olduğu hibe programına ilginin her geçen gün daha da arttığını belirten uzmanlar, yeni çağrı dönemindeki düzenlemelerle, proje başvurusunun kolaylaştırıldığını ve yeni dönemde daha çok kişinin desteklerden faydalanabileceğini vurguladılar.

12. Proje başvuru dönemi 10 Şubat’ta başlayıp 10 Mart 2014 tarihinde sona erecek. Hayvancılık, et ve süt işleme, kırsal turizm, arıcılık ve kültür balıkçılığı gibi alanlarda proje yapmak ve yatırımları için yüzde 50-65 oranında hibe desteği almak isteyen vatandaşlar, bu tarihler arasında TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’ne başvurabilecekler. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×