TIR'ın zulasında 10 ton kaçak motorin ele geçirildi

Mersin'de şüphe üzerine arama yapılan bir TIR'ın zula tabir edilen gizli bölmesinde yaklaşık 10 ton kaçak motorin ele geçirildi.

TIR'ın zulasında 10 ton kaçak motorin ele geçirildi
06 Aralık 2013 Cuma 12:38

Mersin'de şüphe üzerine arama yapılan bir TIR'ın zula tabir edilen gizli bölmesinde yaklaşık 10 ton kaçak motorin ele geçirildi. Olayla ilgili TIR sürücüsü gözaltına alındı.

    Akdeniz ilçesi Çilek Mahallesi 139. Cadde üzerine park edilen bir TIR'dan şüphelenen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları ölçüm sonrası dorsenin içi ve dışının farklı uzunluklarda olduğunu tespit etti. Ekipler zula olduğundan şüphelendikleri TIR'ı detaylı arama için Emniyet Müdürlüğü önüne çekti. Burada teknik elemanlarında desteği ile yapılan çalışmalar sonucu dorsenin ön tarafına zula yapıldığı ve içerisinde ise 10 ton civarında kaçak mazot olduğu tespit edildi. Dorsenin üstünde ise kaçak akaryakıtın boşaltılıp doldurulmasında kullanılan bir kapak olduğu belirlendi. TIR'ın çekicisinde takılı olan 73 DY 805 plakanın sahte olduğu tespit edilirken gerçek plakanın 33 LPC 45 olduğu belirlendi.

    Gözaltına alınan TIR sürücüsü A.İ.'nin kaçak motorini Hatay'ın Suriye'ye yakın köylerinden ucuza alarak Mersin'e getirip burada iç piyasaya sürdüğü öğrenildi.
CİHAN

TIR'ın zulasında 10 ton kaçak motorin ele geçirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×