Tirebolu’da 'silaha hayır' eylemi

Giresun’un Tirebolu da ilçesinde silahlardan bilinçsizce çıkan mermilerle karartılan hayatlara dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi. Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Anadolu Lisesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, Demirci...

Tirebolu’da 'silaha hayır' eylemi
06 Haziran 2014 Cuma 12:53

Giresun’un Tirebolu da ilçesinde silahlardan bilinçsizce çıkan mermilerle karartılan hayatlara dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi. Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Anadolu Lisesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, Demirci Mahallesi'nden merkezde bulunan Atatürk anıtına kadar yürüyüş düzenlendi. Atatürk anıtı önünde temsili olarak kör bir kurşunla ölen vatandaşın toprağa konması canlandırıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Koç, bilinçsizce atılan silahların insan hayatına mal olduğunu belirterek, “İster eğlence, ister düğün, ister asker gönderme ne olursa olsun kesinlikle bilinçsiz şekilde etrafa ateş etmemeliyiz. Herkes bu konuda üzerine düşeni yerine getirmeli.” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Program, öğrencilerinde günün önemi ile ilgili konuşmalarının ardından sona erdi. Etkinliğe; Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfü Yaran, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar da katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×