Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği: Üslup ve demokrasi korunmalı

Giresun'un Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği(TİŞHAD) Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklaması ile son günlerde yaşanan tartışmaları değerlendirdi.

Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği: Üslup ve demokrasi korunmalı
21 Ocak 2014 Salı 15:53

Giresun'un Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği(TİŞHAD) Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklaması ile son günlerde yaşanan tartışmaları değerlendirdi. Yapılan açıklamada hukuki bazı gelişmeler bahane edilerek toplumda ayrışmayı körükleyici üslup kullanılmasının ve demokrasiden geriye gidişe sebebiyet verecek adımlar atılmasının yanlışlığına vurgu yapıldı.

TİŞHAD açıklamasında şöyle denildi: "Ülkemizde son dönemde yaşanan hukuki gelişmelerin devamında meselenin asıl mecrasından saptırılarak farklı yönlere çekilmeye çalışıldığını üzülerek görüyoruz. Maalesef ülkemizin geldiği demokrasi ve huzur seviyesini zedeleyecek söz, tavır ve davranışlarla siyasi bir akıl tutulması yaşanmaya başlamıştır.
Daha düne kadar bizzat Sayın Başbakanımız ve sayın bakanlarımız tarafından yaptıkları hizmetleri alkışlanan, dünyanın dört bir tarafında bayrağımızı dalgalandıran, kültürümüzü, dilimizi öğreten Hizmet Hareketi, birden adeta düşman ilan edilmiş, 'çete, örgüt, in, haşhaşi’ gibi ağır, incitici hakaretler aynı cümlelerde telaffuz edilmeye başlanmıştır. Bundan cesaret alan bazı provokatör kişiler (ki biz bunları 28 Şubat döneminde tüm inananlara ettikleri hakaretlerden iyi tanıyoruz) ağıza alınmayacak hakaretlerle belli gazete ve televizyonlardan saldırıya geçmiştir.

Hangi siyasi sebeple olursa olsun, Sayın Başbakanımızın, sayın bakanlarımızın, her partiden milletvekillerimizin kendi öz çocuklarını emanet ettikleri eğitim kurumlarını kuran, yurt dışına giden her siyasi görüşten yetkilinin gözyaşları ile ziyaret ettiği Türk okullarını hayata geçiren, ülkemizin ileriye gitmesi, ekonomisinin,demokrasisinin gelişmesi adına hep pozitif katkıda bulunmuş bir camianın hedef haline getirilmesi, psikolojik harbe maruz bırakılmasını vicdanların kabul etmesi mümkün değildir. Hele hele yurtdışındaki Türk okullarını aynı 28 Şubat’ta olduğu gibi yabancı ülkelere şikayet etmeye kalkışmak, yarın bu gerginlikler geçip, toz bulutu dağılınca ciddi mahcup olunacak bir tavırdır.

Hizmet Hareketi’nin dünya genelindeki eğitim faaliyetleriyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın, sayın bakanlarımızın, tüm siyasi parti yetkililerinin, sivil toplum kuruluşlarının destekleri, övgüleri, takdirleri bir araya getirilse herhalde ciltlerce kitap meydana gelir. Şu anda hedef yapılmak istenen Hizmet Hareketi, Bülent Arınç Beyefendi’nin gözyaşları ile anlattığı, siyasilerimizin bu anlatımları gözyaşları ile dinlediği, Moğolistan’dan tutun da Afrika’ya kadar dünyanın dört bir tarafına ülkemiz için hicret eden eğitim gönüllülerinin hareketidir.

Yine bu Hizmet Hareketi, Güneydoğu’da açtığı okuma salonları, etüd merkezleri, okullar ve dershanelerle büyük kardeşlik projesini sürdüren, gençleri terörden uzaklaştıran, bu nedenle hain terör örgütü PKK tarafından düşman ilan edilen, kurumları molotoflanan, tehdit edilen harekettir.

Bugün sırf siyasi hesaplarla ülkemizin yararına onca iş yapmış ve halen de yapmakta olan, arkasına sadece milletini almış olan Anadolu insanına yapılan iftiraları, hakaretleri üzüntüyle karşıladığımızı açıkça ifade ediyor,bu akıl tutulmasının ve fitnenin bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.

Yaşanan çarpıklıkları, bilgi kirliliğini, iftiraları gözler önüne sermek için Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin 31 Mart 2012 yılında katılmış olduğu TUSKON Genel Kurulu’nda Hizmet Hareketi’ne gönül vermiş iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmadaki ifadeleri yeterlidir: 'Siz, arkanıza karanlık güç odaklarını almadınız. Siz arkanıza mafyayı, çeteleri, cuntaları almadınız. Siz, arkanıza Galata bankerlerini almadınız. Siz arkanıza hazineyi, siz arkanıza kamu bankalarının kaynaklarını almadınız. Siz ideolojiyle yürümediniz. Siz dayatmalara, baskılara, engellere boyun eğmediniz. Siz arkanıza sadece ve sadece milleti aldınız. Siz, arkanıza milleti aldığınız için, milletle yürüdüğünüz için büyüksünüz ve bu ülkeyi büyütüyorsunuz.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×