Tire Özel Bilgi Koleji'nin iki öğrencisi TEOG’da tam puan aldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca kaldırılan SBS yerine bu yıl ortaokul 8. sınıflar için ilk kez uygulanan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda, Tire Özel Bilgi Koleji iki birinci çıkardı.

Tire Özel Bilgi Koleji'nin iki öğrencisi TEOG’da tam puan aldı
22 Ocak 2014 Çarşamba 18:08

Milli Eğitim Bakanlığı'nca kaldırılan SBS yerine bu yıl ortaokul 8. sınıflar için ilk kez uygulanan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda, Tire Özel Bilgi Koleji iki birinci çıkardı. Muhammed Ali Cengiz ve Kerim Furkan Kadağan, 28-29 Kasım 2014 tarihlerinde yapılan sınavın ilk gün oturumunda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi ile Matematik, ikinci gün oturumunda Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile İngilizce derslerinden bütün soruları doğru cevaplayarak tam puan aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç, “Öncelikle öğrencilerimizi ve onları yetiştiren ailelerini tebrik ediyorum. Küçük Menderes havzasında rakipleri yok. Biz aslında okulumuzda bireysel başarıdan daha çok, genel başarıya önem veriyoruz. Her öğrencimizi gelebileceği en iyi yere getirmek temel hedefimiz. Nisan ayında yapılacak ikinci sınavda da hem bu öğrencilerimizden hem de başka öğrencilerimizden derece bekliyoruz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×