Ticaret Borsası, hayvancılıktaki mekanizasyona dikkat çekti

Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın, hayvansal ürünlerin mekanizasyonun giderek yaygınlaştığını söyledi. Aydın, geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen “VIV Europe-2014” Hayvansal Ürünler ve Ekipmanları...

Ticaret Borsası, hayvancılıktaki mekanizasyona dikkat çekti
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:08

Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın, hayvansal ürünlerin mekanizasyonun giderek yaygınlaştığını söyledi.

Aydın, geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen “VIV Europe-2014” Hayvansal Ürünler ve Ekipmanları Fuarı’nda incelemelerde bulundu. Aydın, şunları dile getirdi: "Hayvansal ürünlerin mekanizasyonu giderek yaygınlaşıyor. Bursa Ticaret Borsası üyeleriyle bilgi paylaşımında bulunmak üzere Hollanda’da önemli temaslarımız oldu. Tarım ve bilhassa hayvancılıkta mekanizasyon büyük önem taşıyor. Özellikle güvenli gıda üretiminde doğru ekipmanların kullanımı tüketicilerin sağlığı açısından da önem arz ediyor."

Bursa Ticaret Borsası olarak, canlı hayvan borsası içerisinde yer alacak kesimhane ile birlikte soğuk hava depoları ve canlı hayvan alım satım seans salonlarının içinde olacağı bütünleşmiş bir tesis yapacaklarına dikkat çeken Aydın, fuarın önemli katkılar sağladığını kaydetti.

Aydın, aynı fuarın 11-13 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

CİHAN

Ticaret Borsası, hayvancılıktaki mekanizasyona dikkat çekti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×