Tıbbi atıklar yakılabilecek

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tıbbi atıklar yakılabilecek
21 Mart 2014 Cuma 18:08

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle beraber artık sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarını, belediyeler ve belediyelerin kurduğu şirketler yakarak imha edebilecek. Bu işlemin yürürlülüğünü yönetmelik gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı takip edecek.

21 Mart 2014 Cuma tarihli, 28948 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikte şöyle denildi: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığından;
Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik;
MADDE 1 – 22/7/2005 tarihli ve 25883 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin 33 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
'Madde 33 – Tıbbi atıklar yakılarak bertaraf edilebilir. Yakma sistemleri büyükşehirlerde büyükşehir belediyeleri, büyükşehir belediyesi olmayan yerlerde belediyeler veya bunların yetkilerini devrettiği kişi ve kuruluşlar tarafından kurulur ve işletilir. Üniteler tarafından münferit yakma tesisleri kurulamaz ve işletilemez.'
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×